DHC Plzeň vyrazí v sobotu poprvé na Slovensko


DHC Plzeň vyrazí v sobotu poprvé na Slovensko

Na poslední týden by tým žen DHC Plzeň nejraději zapomněl. Po nepříjemném výsledku s Hodonínem na domácím hřišti mělo DHC nastoupit znovu ve středu s Prešovem. K tomu nedošlo, neboť už v pondělí odhalilo testování pozitivní nález u jedné z hráček a celý tým tak musel tréninkový proces přerušit. Následovala další série testování, které odhalilo ještě jeden pozitivní případ. Páteční opakované testování jako by potvrdilo pravidlo černé celotýdenní bilance (opět další jedna pozitivní hráčka). Přesto DHC Plzeň v sobotu na utkání s Dunajskou Stredou vyrazí.

„Bohužel, jsme v nelehké situaci, z týmu nám vypadly tři hráčky. Tréninkový proces byl výrazně narušen karanténou a dvojím testováním, i tak ale v sobotu pojedeme utkání odehrát.“ Trenér Řezáč se spolu s týmem po nevydařeném utkání hned soustředil na další domácí střetnutí, ve kterém chtěl bojovat o body. Utkání s Prešovem ale bylo vzhledem k situaci odloženo a tým přerušil trénink. Po opakovaném testování a domluvě se zástupci ligy a Dunajské Stredy se oslabené DHC vrátilo na hřiště a k zápasu na Slovensko tým pojede. „Budeme se soustředit hlavně na kolektivní výkon. V posledním zápase jsme se dostali hodně dolů, teď se musíme vracet do herní pohody. V několika větách jsme si duel s Hodonínem rozebrali a pomyslně jsme vyčistili stůl.“

Na Slovensku bude tým Richarda Řezáče čelit druhému nejlepšímu celku na Slovensku. Dunajská Streda zatím odehrála pouhých 9 utkání, i tak je ale na 5. místě interligové tabulky a na kontě má jedinou porážku a navíc skalp mistryň z Mostu. „Budeme mít možnost prezentovat se v lepším světle než minule. Ve zkrácené přípravě jsme si nastudovali video a podle toho jsme se připravovali. Dunajská má kvalitní tým, který předvádí účinnou házenou, na každém postu mají nebezpečnou hráčku,“ uvědomuje si trenér Řezáč, že tentokrát může jeho tým spíše překvapit.

Právě s tím ale zítra DHC odjede. Richard Řezáč ví, že svoji hru musí postavit na obraně: „Dobrá obrana a kvalitní spolupráce s gólmankami. Z toho pak můžeme těžit v první a druhé vlně. Samozřejmě, budeme limitovaní abstencí i formou naší přípravy, jsme ale schopni v tomto režimu pokračovat a uvidíme,“ dodal na závěr trenér Řezáč.

Utkání s Dunajskou Stredou začíná zítra v 18:00 a naši fanoušci by měli mít možnost sledovat utkání na oficiálním YouTube profilu slovenského házenkářského svazu, Slovak Handball Federation Official.

2021-02-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň