DHC Plzeň 20 : 25 HK Hodonín (6.2.2021)

Stejný soupeř, stejný výsledek. Tedy, vítězství hostů. Repríza utkání, které se hrálo před týdnem, vyšla ve prospěch našeho soupeře. Házenkářky Hodonína získaly první dva body do tabulky právě na palubovce plzeňského DHC. Začátek přitom ještě patřil domácím. V defenzivě laděném úvodu utkání kupuly obě strany od prvních minut technické chyby a potýkaly se s nepřesnou střelbou. V 10. minutě vedla Plzeň 3:1, o 5 minut později bylo srovnáno. Domácí hráčky naposledy vedly v zápase za stavu 4:3 po gólu Pavlíny Láskové. Do 22. minuty padlo pouhých 10 gólů, vedle technických chyb se totiž také dařilo brankářkám v obou brankovištích. Až poté přišla gólová smršť, bohužel ale na straně hostů. Do poločasu vedl Hodonín 6:12, po 5 minutách druhé půle už 6:15! Až poté začalo DHC z náskoku hostů ukrajovat, střelecky se ale dařilo jen nakonec osmigólové Denisa Franzové. Na vítězství hostů se již nic nezměnilo, Hodonín oplatil svému soupeři porážku, DHC naopak ukončilo sérii 2 výher.

Trenér Richard Řezáč byl po utkání pochopitelně zklamaný a moc dobře věděl, že utkání se hrubě nevydařilo: „Zápas se nám opravdu nepovedl. Podali jsme velmi špatný výkon. Opět jsme udělali téměř 20 technických chyb a procento střelby bylo obzvláště v prvním poločase mizerné.“ Porážka zamrzela o to více, neboť se zdálo, že celý tým se začíná herně zvedat a předvádět stále se zlepšující výkon. Proti Hodonínu se na domácí půdě na předchozí dobré výkony ale navázat nepodařilo. „Zatím nejsme schopni podávat stabilnější výkony. To nás stojí lepší umístění v tabulce.“ DHC mohlo v případě vítězství přeskočit svého dalšího soupeře, slovenský Prešov a následně přemýšlet i o 7. příčce v tabulce, která není příliš bodově vzdálená. Po prohře ale zůstává DHC na 10. pozici s 5 body, za sebou má Zlín a právě Hodonín.

Pozitivních stránek se na zápase hledá opravdu málo, vedle stabilně dobrého výkonu brankářky Karin Řezáčové dostala více než poločas na hřišti také Michaela Malá, gólově se navíc uvedly obě posily z Kynžvartu, Kristýna Königová i Veronika Dvořáková. Porážku musí celý tým hodit rychle za hlavu, před sebou má další zápasy. „Nemůžeme se z toho oklepávat dlouho, ve středu nás čeká další zápas. Dnes to bylo bezkrevné, bez náboje. Hodonín si zasloužil vyhrát, měl větší chuť a trestal naše chyby,“ uznal po zápase trenér Řezáč. Hodonínské hráčky, které se mohly spolehnout na kvalitní výkon své brankářky, dovedlo k vítězství především střelecké trio Višňovská – Kalinová - Vavroušková.

„Nesmíme se dostat takzvaně pod deku. Je třeba se rychle oklepat a připravit se na zápas s Prešovem. Jediným pozitivem ze zápasu je, že jsme ze vzájemného dvojutkání vyšly lépe o jeden vstřelený gól,“ uzavřel hodnocení kouč domácích. Se svým týmem nastoupí ve středu opět na domácí palubovce proti slovenskému Prešovu, zápas bude přímým bojem o 9. místo v tabulce. Jak Prešov, tak DHC má v tabulce 5 bodů, slovenský celek má ale o jeden odehraný zápas méně. Utkání začíná tradičně v 17:00.

SESTAVA: Řezáčová, Malá – Galušková L. 2/1, Franzová 8, Kepková 1, Dvořáková 3, Formanová, Lásková, Drozdová L., Motejlová, Kantnerová, Königová 1, Vlachová 1, Bušauerová, Šmrhová, Galušková D. 1/1