Na úvod náročného týdne čeká DHC odveta s Hodonínem!


Na úvod náročného týdne čeká DHC odveta s Hodonínem!

„Anglický týden“ čeká na hráčky a realizační tým plzeňského celku v následujících dnech. Již zítra nastoupí podruhé v řadě Plzeň proti Hodonínu. Po vítězném utkání na půdě soupeře budou chtít naše hráčky získat oba body i na domácí palubovce. Příliš volna si po utkání hráčky neužijí, další domácí duel je na programu hned ve středu, kdy má přijet do Plzně Prešov. Do třetice nastoupí hráčky tentokráte venku, hostitelem bude Dunajská Streda. Především první dva zápasy na domácí palubovce si vysloužily větší pozornost trenérů a do obou vstupuje DHC s cílem bodového zisku. Pomoci k tomu má vedle herně stále se zlepšujícímu týmu také pár posil.

Trenér Řezáč se před utkáním vrací k poslednímu střetnutí s optimistickým pohledem. „Minulý týden jsme odehráli dobrý zápas a získali dva body. Utkání se navíc vyvíjelo tak, jak jsme před jeho začátkem předpokládali. Tento týden ale bude náročný,“ připomíná trenér Řezáč následující program. 3 utkání během sedmi dnů, minimálně dvě na domácí půdě chce navíc trenérský tým i hráčky zvládnout bodově. Do utkání nastupuje DHC zítra, 6., následně ve středu 10. a příští víkend opět v sobotu, 13. února.

„Musíme se připravit na zátěž, která nás následující týden čeká. Obě domácí utkání chceme zvládnout. Musíme tak co nejlépe rozložit síly, proto do utkání zasáhnou také naše nové posily z Kynžvartu,“ naznačil trenér domácího týmu zapojení dalších nových tváří. Z Vršovic do Plzně před pár týdny zamířila Nikola Motejlová, další nová jména do Plzně na výpomoc zavítají z nedalekého Kynžvartu. Házená Kynžvart byla před přerušením společně s Ivančicemi suverénem 1. ligy. Ve čtyřech zápasech získal tým, v jehož zázemí absolvují naše ženy pravidelně letní soustředění, plný počet bodů a nejnižší vítězství bylo „pouze“ o 16 gólů! Ambiciózní celek se může na své soupisce pochlubit zvučnými jmény, z nichž některé se v sobotu objeví v dresu plzeňského DHC.

„Hodonín bude chtít uspět stejně jako my, musíme se připravit zodpovědně, aby nedošlo k nějakému nepříjemnému překvapení. Naštěstí si děvčata situaci plně uvědomují a k tréninkům přistupují zodpovědně. S asistenty máme radost, jelikož se nám začínají rozehrávat všechny hráčky a všechny začínají být na hřišti nebezpečné, což nám otevírá další herní možnosti,“ ocenil svůj tým Richard Řezáč, který zároveň připomněl největší problém ve hře Plzně: „Doufám, že se nám povede eliminovat technické chyby, kterých stále vytváříme moc a máme v tomto ohledu rezervy.“

Minimálně v následujícím zápase očekává trenér Řezáč maximální odhodlání a koncentraci. Připomínáme, že utkání se stejným soupeřem skončilo na jeho půdě před týdnem v náš prospěch, 23:29. Důležitý souboj s ohledem na budoucí boje o udržení v nejvyšší soutěži začíná v 18:00, sledovat ho budeme moci, stejně jako všechny předchozí utkání, živě na TVCOM!

2021-02-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň