HK Hodonín 23 : 29 DHC Plzeň (30.1.2021)

Výjezd do Hodonína se našim hráčkám vydařil na jedničku! Na východ republiky vyrazila výprava vedená Richardem Řezáčem povzbuzená o premiérové vítězství nad Pískem, na které chtěla navázat dalším bodovým ziskem. Poprvé v sezóně nastupovala Plzeň do utkání jako favorit a svoji novou roli potvrdila vítězstvím o 6 gólů nad domácím celkem. Do dvacáté minuty se Hodonín držel na dostřel, v náskoku dvou až tří gólů udržovala v první třetině zápasu hosty především Andrea Vlachová. Právě ve zmíněné 20. minutě domácí tým naposledy vyrovnal, na 10:10. Poté na celých 17 minut plzeňská obrana v čele s brankářkou Karin Řezáčovou zavřela bránu a po poločase 10:16 se hráčky Hodonínu znovu prosadily až za stavu 10:19. Na Andy Vlachovou, která vstřelila v zápase i za pomoci 6 sedmimetrových hodů 11 gólů, navázala například Denisa Franzová 7 přesnými zásahy, brankářku domácích ale zaměstnávala Plzeň výborně ze všech postů. DHC si tak došlo pro druhou výhru v této sezóně.

„V zápase bylo náročné především udržet koncentraci. To se nám ale podařilo a můžeme tak oslavit vítězství z venku,“ hodnotil po zápase trenér Řezáč. Stejně jako v zápase s Pískem se mohl spolehnout na dobrou práci v defenzivě. „Na postavenou obranu jsme obdrželi pouze 19 gólů. Navíc nás opět podržely brankářky, což dodávalo holkám trochu klidu.“ Sebedůvěra se podle trenéra odrazila v obraně také při hře v oslabení.

Hlavními postavami v útočné fázi bylo duo Vlachová – Franzová, společně nastřílely 18 gólů. Právě první jmenovaná se i díky stoprocentní bilanci na sedmimetrových hodech posunula na 6. pozici v tabulce ligových střelkyň. „V útočné fázi se Denisa i Andrea prezentovaly výborně. Všechny hráčky dnes odvedly velmi dobrou, místy takovou‚ černou práci‘.“ Kolektivní výkon a další dva body znamenají pro Plzeň posun před Zlín a bodové vyrovnání Prešova, který dnes remizoval s Pískem. Doma nyní čeká plzeňské hráčky odveta, po ní přijde na řadu domácí duel právě s Prešovem.

„Stále máme na čem pracovat a musíme tento výsledek za týden na domácí palubovce potvrdit. Za dnešní zápas ale za herní i taktický výkon děkuji!“ uzavřel hodnocení Richard Řezáč.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari – Šmrhová 1, Galušková L. 2, Formanová 2, Franzová 7, Kantnerová, Vlachová 11/6, Slabá, Bušauerová, Galušková D. 1, Drozdová L. 2, Melicharová, Kepková 2, Lásková 1