Poprvé s sezóně v roli favorita? V Hodoníně nečeká Plzeň lehký boj


Poprvé s sezóně v roli favorita? V Hodoníně nečeká Plzeň lehký boj

Vůbec poprvé v letošním ročníku nastoupí Plzeň proti týmu, který se v tabulce nachází pod ním. Několikrát odložené utkání s Hodonínem se má konečně odehrát v sobotu na půdě soupeře, odveta na domácí palubovce se má uskutečnit o týden později. Po vítězství nad Sokolem Písek má plzeňský celek vedle několika utkání k dobru také 3 body náskok, který se pokusí v následujícím týdnu navýšit. Do obou střetnutí si půjdou svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče pro plný bodový zisk. V Hodoníně je ale nečeká nic jednoduchého.

"Hodonín se herně zvedá a naposledy odehrál velmi dobré utkání proti Prešovu," upozornil trenér Řezáč. Minulou sobotu nastoupil náš zítřejší soupeř na palubovce slovenského celku a nakonec padl o jeden jediný gól. "Očekávat jednoduché utkání tím pádem nemůžeme, nečeká nás nic lehkého. Poctivě se připravujeme a snažíme se pracovat na našich obranných i útočných systémech. Náš soupeř má houževnatou obranu 0:6 s dobrým přechodem do útoku."

První poločas vítězného utkání s Pískem by mohl být cestou, jak dovést utkání do zdárného konce i tentokrát. Trenéři i hráčky si uvědomují, že nejdůležitější je omezit vlastní technické chyby. "S počtem chyb se musíme poprat. Pro vývoj utkání to bude zásadní. Zatím se pohybujeme na průměru takových 14 chyb na zápas. To ve vyrovnaných duelech hraje velkou roli," přiblížil tento problém trenér Řezáč.

Hráčky DHC nyní čekají důležitá utkání, po dvojzápase s Hodonínem je na programu domácí střetnutí se slovenským Prešovem, dalším celkem, s nímž by DHC rádo bojovalo o body. Nejbližší utkání je v tuto chvíli již zmiňované utkání v Hodoníně, které začíná zítra v 16:00. "Doufám, že podáme koncentrovaný a houževnatý výkon!" dodal na závěr trenér Řezáč.


2021-01-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň