DHC Plzeň 21 : 18 Sokol Písek (23.1.2021)

První vítězství je doma! A to doslova. Na plzeňské palubovce se poprvé v této sezóně mohly hráčky DHC radovat z plného bodového zisku. Cesta to byla ale nesmírně náročná, byť první poločas sliboval opak. Už od úvodních minut bylo jasné, že gólové hody se na západě Čech tentokráte konat nebudou, od začátku se vedle dobrých obran mohly oba týmy spolehnout na své brankářky. Přeci jen to byla ale domácí Plzeň, která se začala svému soupeři ve druhé desetiminutovce vzdalovat. Na tradiční střelecké opory Lindu Galuškovou a Andreu Vlachovu navázaly křídelnice Šmrhová, Kepková i Formanová. Díky tomu šlo DHC o poločase do kabin s krásným náskokem 13:6! Hned z úvodu druhého poločasu ještě zvyšovala Denisa Franzová, poté ale Písek vytáhl hodně vysoko svoji obranu a snažil se co nejvíce zmařit zakládání útočných akcí. To se mu začalo dařit a Písek vstřelil 4 góly v řadě, během krátké chvíle posbíralo DHC navíc 3 dvouminutové tresty. Písek ve stahování skóre pokračoval i po červené kartě své nejlepší střelkyně Terezy Pokorné, Plzeň v těchto chvílích držela nad vodou úžasnými zákroky Karin Řezáčová! Desetiminutový půst ukončila premiérovým gólem Nikola Motejlová. V útoku na ní navázalo do konce utkání útočné trio Šmrhová – Galušková – Vlachová, které nedovolily Písku skóre otočit. Sladkou tečkou byl zákrok Evy Mancellari proti poslední sedmičce, po které mohla vypuknout radost z prvních 2 bodů!

První poločas vyšel hráčkám velmi dobře. Obrana včele s navrátivší brankářkou Karin Řezáčovou držela své soupeřky na uzdě, v prvních 30 minutách vstřelil Písek jen 4 góly ze hry! Naopak Plzeň svých útoků využívala a v závěrečných minutách si vypracovala vysoký náskok. "Jednalo se o zápas dvou poločasů. Dokud jsme v tom prvním plnili věci, které jsme si řekli, a byli jsme koncentrovaní v útočné fázi, tak jsme byli úspěšní,“ začal hodnocení trenér DHC Richard Řezáč. Po nejlepším prvním poločase, který v této sezóně DHC odehrálo, přišel ale poločas druhý. „I přes varování, mentální přípravu, kreslení a všechno dalšího možného jsme nedokázali správně zareagovat na změnu ve hře soupeře a dohrát utkání tak, jak bychom si představovali. Naopak, druhý poločas byl strašný, udělali jsme hrozně individuálních chyb.“

Komfortní náskok Plzni dlouho nevydržel, hned od úvodních minut druhé půle začal Písek skóre stahovat a DHC si v útoku nedokázalo poradit s vysunout obranou soupeře. „V prvním poločase udělaly holky chyb jen 5 a se svými asistenty jsem se už ve skrytu duše těšil, že dnes to bude klidné a dobře zvládnuté utkání, načež jsme v poločase druhém udělali chyb 15!“ přiblížil řečí čísel rozdíl mezi oběma poločasy trenér domácího celku. Ve druhém poločase tak ještě více vynikly zákroky Karin Řezáčové, která si velmi dobře hlídala střelbu zdálky a svůj tým podržela také v trhácích soupeře. Díky tomu dostal plzeňský celkem dostatečné množství pokusů v útoku. Ve druhém poločase dalo DHC pouze 8 branek, o ty závěrečné se staralo trio Linda Galušková – Andrea Vlachová – Anna Šmrhová.

Do vítězné koncovky se ale Plzeň dostala díky obraně. „Chyby v útoku jsme dnes kompenzovali v obraně, ve které nás navíc skvěle podržely brankářky. Tento aspekt rozhodl o dvou bodech v náš prospěch. Druhý poločas ale reklama na házenou rozhodně nebyla.“ Důležité vítězství přisoudilo Plzni 2 body a DHC se tak zase o něco více odtrhlo od posledního Hodonína. Jediný celek, který v soutěži ještě nebodoval, by měl být dalším soupeřem plzeňského celku.

SESTAVA: Řezáčová, Mancellari, Malá – Kantnerová, Motejlová 1, Franzová 3, Vlachová 7/3, Šmrhová 3, Drozdová L., Galušková L. 4, Bušauerová, Melicharová, Lásková, Galušková D., Formanová 1, Kepková 2