V sobotu souboj s Pískem, tým chce bojovat o body!


V sobotu souboj s Pískem, tým chce bojovat o body!

Po utkání s Iuventou Michalovce pokračuje program MOL Ligy opět doma! V sobotu 23.1. tradičně v 17:00 přivítá DHC na své palubovce Sokol Písek. Jeden z našich nejbližších rivalů v ženské nejvyšší soutěži přijede sice s vědomím vítězství z prvního vzájemného střetnutí, zároveň ale po vysoké porážce v Porubě v posledním zápase. Ženy DHC pomýšlejí na body, ideálně na první vítězství v soutěži, na které po remíze se Zlínem stále čekají. Trenér Richard Řezáč vidí klíč v přesné střelbě, která především v Písku zmařila šance na vítězství.

"Písek je jistě favoritem utkání, protože se bude chtít přiblížit pozicím zajišťující play-off,“ zdůraznil trenér Plzně. Tabulka MOL ligy se začíná trhat na dvě poloviny. V té první jsou Most, Olomouc, Slavia a Michalovce. Zmíněná čtveřice si vypracovala na zbytek ligy komfortní bodový náskok. Zbytek týmů od sebe příliš bodů nedělí, navíc většina z nich nemá odehraný takový počet zápasů, jako například lídři Most a Slavia. I tak začíná být ale jasné, že české týmy se poperou o nejspíše poslední volné místo v tuzemském play-off. O to se momentálně perou především Poruba a Písek, jejich vzájemný souboj dopadl ve středu jednoznačným vítězstvím Poruby o 15 gólů.

„Bude to druhý vzájemný zápas, v Písku jsme se střetli hned na úvod soutěže a zápas jsme odehráli v dobrém tempu, avšak trápila nás koncovka. Takže doufám, že si hráčky uvědomují, že hlavně v tom musíme být účinnější.“ Do ligy naskočilo DHC právě proti Písku 5. září. Výborný výkon podala brankářka soupeře, která pustila za svá záda pouze 15 střel. Písek zvítězil s devítibrankovým náskokem, Plzeň by ráda soupeři porážku oplatila.

„Připravujeme se na tvrdý zápas a půjdeme do něho s ambicí získat nějaké body. Děvčata tvrdě trénují a zasloužila by si odměnu v podobě vítězství. K tomu bude ale třeba 100% koncentrovaný výkon po celých 60 minut. Náš soupeř má vyvážený tým na každém postu, bude proto opět třeba připravit se na každou jednu hráčku," uvědomuje si trenér Řezáč.

Utkání začíná tentokrát v tradičních 17:00, v sobotu 23.1. Fandit můžete u obrazovek TVCOM, kde budete moci sledovat přímý přenos.

2021-01-22 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň