Ženy čeká o víkendu domácí dvoukolo se slovenskými celky


Ženy čeká o víkendu domácí dvoukolo se slovenskými celky

Poprvé v této sezóně čeká plzeňské hráčky souboj se slovenským celkem. O víkendu se představí domácí hráčky rovnou dvakrát. Do Plzně přijede nejprve v sobotu Prešov, v neděli pak k zápasu na plzeňské palubovce nastoupí Michalovce. Oba dva slovenské celky už proti českým týmům nastoupily, Michalovce zvítězily v Porubě a zase oba body uhájil na domácí palubovce proti Písku. Hráčky Plzně budou o víkendu navazovat na první bodový zisk proti Zlínu a následný dobrý výkon na Slavii, zároveň se ale bude jednat o první utkání v roce 2021.

Zatímco na obrazovkách běží, bohužel bez české účasti, mistrovství světa v Egyptě, MOL liga pokračuje o víkendu dalšími souboji. „Bude to pro nás náročný víkend a budeme muset rozložit síly tak, abychom to hlavně zdravotně ustáli. Následující víkendy nás čekají zápasy, ve kterých chceme bodovat!“ přibližuje situaci trenér Richard Řezáč.  Šířka kádru je podle něho dostačují na zvládnutí obou dvou zápasů během jednoho víkendu. „Doufám, že každá hráčka si uvědomuje, že musí přiložit o víkendu ruku k dílu.“

V sobotu začne DHC proti Prešovu. Ten své doposud jediné body získal proti Písku, v tabulce je tak hned před plzeňským DHC na 11. místě. „V letošní sezóně o něm vlastně nic nevíme, nemáme z čeho čerpat. Podle soupisky se tak můžeme domnívat, kdo nás čeká a těžit budeme i z loňských zápasů. Připravujeme se tak, aby naše hra a systém byly minimálně na úrovni posledních zápasů.“ Utkání s Prešovem začíná v sobotu od 17:00.

Hned druhý den od 16:00 pak dorazí Michalovce, nejlepší slovenský celek, jenž momentálně okupuje 4. příčku, na rozdíl od českých týmů má ale mnohem méně odehraných zápasů. „Michalovce už hrály v Olomouci, takže jsme se podívali i na video. Nebudeme si nic nalhávat, soustředíme se více na sobotní střetnutí a v druhém zápase dostanou příležitost méně zkušené hráčky, které se pokusíme zase o něco více zapracovat do týmu. Hráčky na to připravujeme a doufám, že se v zápase odrazí jejich tréninkové snažení,“ uzavřel předzápasový pohled Richard Řezáč.

Oba duely budete moci opět sledovat na tv.com, nadále pochopitelně platí zákaz vstupu diváků do prostor haly.

2021-01-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň