DHC Slavia Praha 26 : 23 DHC Plzeň (30.12.2020)

Poslední zápas roku 2020 zavedl naše ženy do hlavního města. Předehrávka 18. kola měla sice svého papírového favorita, první vzájemné utkání ale vyznělo ve prospěch Slavie pouze o jediný gól. Plzeňské hráčky tak přijely na palubovku aktuálně druhého celku MOL ligy s ambicí na zajímavý výsledek a i tentokrát dokonce nebylo daleko od bodů. Zatímco v domácím zápase vedlo DHC rychle 4:0, tentokráte se do stejného náskoku dostaly už po dvou minutách hráčky Slavie. Hráčky Plzně se sice dostaly zpátky na dostřel, ale Slavie opět utekla, tentokráte na 10:4. Střelecký výpadek soupeře umožnil DHCéčku do poločasu stáhnout na 14:11 ve prospěch domácích. Vstup do druhého dějství byl oproti úvodu utkání mnohem lepší. Ke gólům Lindy a Dominiky Galuškové se přidaly také Denisa Franzová a Andrea Vlachová, po 45 minutách hry vyrovnávala na 17:17 Pavlína Lásková. Následující minuty se Plzeň držela na dostřel, na zvrat a vítězství to ale nestačilo. Slavie se proti Plzni i podruhé pořádně natrápila, body ale i tentokráte získala ve svůj prospěch.

Utkání hrané mezi Vánocemi a Novým rokem mělo dle trenéra Richarda Řezáče dobré parametry: "Odehráli jsme se Slávií dobrý zápas. Ani tentokrát to ale bohužel nestačilo na body," litoval přesto hlavní trenér plzeňského týmu. "V utkání nastaly úseky, ve kterých měla Slavie problémy, což je vzhledem k našemu programu, který nás hned po Novém roce čeká, pozitivní." Hráčky se totiž příliš volna nedočkají. Příští víkend by měly hrát v Michalovcích, následně doma vyzvat Prešov. Vše ale nyní bude záležet na opatřeních, nařízeních a testování hráček.

"Chybělo nám trochu trpělivosti, zápas jsme jinak mohli zdramatizovat tak, jako se nám to povedlo v Plzni," uzavřel hodnocení trenér Řezáč. Do roku 2021 vykročilo DHC Plzeň s bodem z utkání se Zlínem. Zároveň má již odehrané oba zápasy s Mostem a Slávií, dvěma celky na vrchu tabulky. Za sebou mají hráčky také venkovní duely s Olomoucí a Pískem.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari - Kepková 2, Vlachová 5, Šmrhová 1, Kantnerová, Formanová 2, Lásková 2, Galušková D. 2/2, Bušauerová, Drozdová L., Franzová 4, Galušková L. 5, Voráčková, Slabá