Rozlučka s rokem 2020 na Slavii.


Rozlučka s rokem 2020 na Slavii.

Předehrávka 18. kola proti pražské Slavii. Taková bude definitivní tečka za házenkářským rokem 2020. Tečka více než vítáná. Oba týmy se letos střetnou již podruhé a DHC se tak ve zbytku sezóny již nepotká s prvním a druhým týmem tabulky. V Praze nečeká na hráčky jednoduchý zápas, první střetnutí obou celků ale napovídá, že Plzeň rozhodně bez šancí není. Na domácí palubovce DHC dlouho vedlo a nakonec sahalo v závěrečných minutách i po bodu. Oba body si ale odvezly hráčky Slavie za vítězství 30:31. Odveta je na programu zítra ve 13:00.

"Měli bychom být Slavii houževnatým soupeřem. V domácím zápase nám fungoval útok, ale nedůslední jsme byli naopak v obranné fázi. Tomu odpovídal celkový počet obdržených branek i střelecký zápis dvou hráček, které nám daly 23 gólů!" připomíná trenér Richard Řezáč výkon Magdaleny Svobodové a Veroniky Galuškové, které nastříleli do plzeňské sítě 12, respektive 11 gólů. "V obraně budeme muset přidat a pokud to dokážeme skloubit s dobrým přechodem, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek."

První utkání bylo ovlivněno marodkou na obou stranách, domácí trenér měl v zářijovém zápase k dispozici jen 14, hostující lavička dokonce jen 11 hráček. Tomu by se mohl hostující celek tentokráte snad vyhnout. "Zdravotně bychom měli být v pořádku, snad se nezasekneme na úterním testování. Do zápasu stihneme dvě tréninkové jednotky, což není po Vánocích mnoho." Trenér Řezáč se tak spoléhá mimo jiné i na odhodlanost svých svěřenkyň, které proti Slavii i v posledním zápase proti Zlínu předvedly dobré výkony. "Věřím, že se děvčata těší a podle toho k tréninku i utkání přistoupí. Na bodový zisk se Zlínem by bylo pěkné navázat."

2020-12-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň