DHC Plzeň 25 : 25 PSG Zlín (19.12.2020)

Z kolonky získaných bodů konečně zmizela po včerejším zápase nula! Společně se soupeřem ze Zlína si hráčky rozdělily po bodu. Do utkání vstoupilo lépe DHC, které se od první minuty ujalo vedení a mezi 10 a 20. minutou zápasu se plzeňské hráčky držely v tříbrankovém odstupu. Do poločasu ale stihly soupeřky vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 12:12. I vstup do druhého poločasu se vydařil lépe hráčkám Plzně. Reakce Zlína ale přišla rychleji, než v poločase prvním a po 36 minutách zápasu se poprvé dostal Zlín do vedení. Po celý zbytek poločasu byla k vidění přetahovaná o každý gól, o ty plzeňské se starala hvězda utkání Andrea Vlachová. I přes osobní obranu ve druhém poločase byla pro soupeře téměř neřešitelným protivníkem a do zlínské brány nasázela 14 gólů! Poslední střela po čase přes zeď už se ale mezi tyče nevešla a oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 25:25.

Trenér Richard Řezáč měl po utkání, stejně jako jeho svěřenkyně, rozporuplné pocity. První bod do tabulky je sice dobrou zprávou, vzhledem k průběhu utkání ale může mluvit i o ztrátě. "Hodnotí se mi to těžko. První získaný bod, to sice ano, ale vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je to asi málo. V určitých pasážích jsme si dokázali vytvořit i tříbrankový náskok, o který jsme ale vzápětí přišli. Pramenilo to nejspíš z přemíry snahy rozhodnou utkání co nejrychleji," přiblížil svůj pohled na důležité momenty v zápase trenér domácího týmu. Ztráta bodu ale nijak neovlivnila jeho pozitivní hodnocení směrem k hráčkám.

"Holkám moc děkuju. Bojovaly do posledních vteřin a moc si toho vážím." Další kvalitní výkon odvedla Karin Řezáčová, která po celé utkání trápila střelkyně hostujícího týmu. Hvězdou utkání ale byla její spoluhráčka v poli, Andrea Vlachová. Od první minuty do zápasu vlétla a jen v prvním poločase nasázela 8 gólů! Dalších 6 přidala v druhém dějství, i když se na ní vytáhla osobní obrana.

Hráčky DHC mají před sebou poslední zápas tohoto roku. Vánoční svátky sice budou volné, 30. prosince ale nastupují naše ženy na palubovce Slavie Praha. "Zápas si zanalyzujeme ještě před svátky, abychom měli o čem přemýšlet a poté se hned vrátili do tréninkového procesu před zápasem se Slávií," uzavřel hodnocení trenér Řezáč.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancelllari - Galušková D. 2/1, Vlachová 14/2, Galušková L. 5, Drozdová L. 1, Franzová 1, Kantnerová, Šmrhová 1, Kepková, Lásková 1, Voráčková, Melicharová, Formanová, Slabá