Důležité utkání se Zlínem těsně před Vánoci


Důležité utkání se Zlínem těsně před Vánoci

Do Vánoc zbývá necelý týden a naše ženy si mohou nadělit pod stromeček příjemný dárek. Byť rozpis utkání se často mění a již jsme předčastně ukončily letošní zápasový rok po Olomouci, zápas se Zlínem v sobotu 19.12. bude s jistotou posledním domácím utkáním tohoto roku. Oba týmy od sebe dělí 2 body, na plzeňskou palubovku přijede 9. tým tabulky, který si svoji jedinou výhru připsal v Hodoníně. Poprvé v celé sezóně se náš tým utká s týmem z druhé poloviny tabulky MOL Ligy a DHC bude chtít konečně získat své první interligové body!

"Utkání se Zlínem by pro nás mělo být zrcadlem toho, jak na tom doopravdy jsme," uvědomuje si trenér Richard Řezáč. DHC odehrálo v sezóně těžká utkání, v Olomouci a především doma s pražskou Slávií dokonce dlouho bojovalo o body. Právě v kolonce získaných bodů ale nadále zůstává nula, což chtějí trenér i hráčky konečně změnit. "Z děvčat cítím odhodlání, do zápasu budou chtít určitě vložit vše a zúročit tak přípravu na palubovce i u videa. Myslím, že jsme udělali krok vpřed a bylo by skvělé, kdyby se to konečně odrazilo na hřišti. Je na nás, abychom to v zápase potvrdili."

Plzeňskému týmu se naštěstí po většinu sezóny vyhýbaly vážnější problémy kvůli coronaviru a krom dlouhodobých zranění netrápí kádr ani žádné zdravotní komplikace. "Tým je zcela zdráv, můžeme použít široký kádr. Chceme předvést takový výkon, abychom si mohli po zápase sednout a utvrdit se v tom, že jsme nastaveni správným směrem," doplnil trenér Řezáč.

Utkání se Zlínem je na programu v sobotu 19.12. od 17:00. Stejně jako při předchozích utkáních nebude umožněn vstup divákům, živě bude utkání možné sledovat na tvcom.

2020-12-18 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň