DHC Plzeň 18 : 36 Baník Most (12.12.2020)

Předehrávka 17. kola poslala do Plzně mostecký Baník. Suverénní lídr celé MOL ligy přijel v silné sestavě doplněné oproti poslednímu střetnutí o několik reprezentantek, které se vrátily z mistrovství Evropy v Dánsku. Od úvodních minut se Most ujal vedení, které v následujících minutách navyšoval. Ve 12. minutě vedly hosté 2 : 8, poté se hra trochu vyrovanala a do šaten šly naše hráčky se ztrátou 7 gólů, za stavu 6 : 13. Vstup do druhé půle byl ale ze strany Mostu drtivý a po sérii rychlých gólů například od nejlepší střelkyně zápasu Dominiky Zachové či Adély Stříškové bylo rychle rozhodnuto. Skóre naše hráčky koridovaly v závěru, poslední desetiminutovka nabídla gólově vyrovaný průběh, po kterém si "Černí Andělé" odvezly 2 body. Zůstavají tak nadále bez jediné ztráty bodu vedoucím celkem MOL ligy, Plzeň o první body zabojuje za týden proti Zlínu.

Trenér Řezáč souhlasil, že Most byl jednoznačný favorit a cíle v utkání se netýkaly výsledku, i tak bylo ale těžké splnit i jednotlivé úkoly: "Bohužel se nám podařilo splnit jen zlomek toho, co jsme si stanovili. Ta herní rozpolčenost se na nás a náš výkon podepisuje a naše hra je daleko od ideálu," připomíná trenér realitu spojenou s "přestávkami" mezi zápasy. "Doufám ale, že nás tento zápas zdravě nastartuje a že budeme příští týden daleko méně nervózní."

"V prvním poločase jsme byli schopni držet krok díky dobrému návratu do obrany, úspěšně jsme zachytávali rychlé protiútoky našeho soupeře. Nedokázali jsme to ale gólově podpořit ve předu," zhodnotil první poločas trenér Řezáč. "Druhý poločas vzhledem k vývoji nabídl příležitost postavit mladší hráčky, pro které to byla zajímavá zkušenost. Myslím si, že jim to otevřelo oči a pobídlo k tvrdé práci, aby se mohly v budoucnu zapojit do sestavy."

Hra podle trenéra Řezáče narážela také na zdravotní problémy Andrey Vlachové. Kvůli tomu nemohlo DHC využít naplno útoku na pravé straně. "I to nás limitovalo v útočné fázi." Nenestane-li žádná komplikace, se kterou se bohužel musí počítat, nastoupí naše ženy příští sobotu proti Zlínu, opět na domácí palubovce.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari - Kantnerová, Voráčková 2, Lásková 2, Franzová 2, Galušková D. 2/2, Kepková 4/1, Galušková L. 4/2, Melicharová, Drozdová L., Formanová, Slabá, Vlachová 1, Šmrhová 1