Další změna, hrát se ještě před Vánoci (snad) bude!


Další změna, hrát se ještě před Vánoci (snad) bude!

Tak že by to tentokrát klaplo? Před mistrovstvím Evropy bylo plzeňskému týmu odloženo utkání s Porubou. Zdálo se tak, že před Novým rokem se již žádné utkání nestihne. Nakonec by se hrát ale přeci jen mohlo, a to rovnou hned dvakrát! Nezhatí-li situaci corona, nebo jakýkoliv jiný problém, mělo by DHC do Vánoc odehrát dva duely. Již tuto sobotu má přijet Most, o týden později by mělo dojít na důležitý zápas se Zlínem. Testy ukáží, zda se tentokráte podaří oba zápasy odehrát dle plánu.

"Již poněkolikáté jsme byli okolnostmi nuceni změnit plán přípravy tak, abychom byli schopni odehrát alespoň dva zápasy. Systém nastavený svazem nám umožňuje odehrát předehrávky budoucích kol, zatímco dohrávky jsou v plánu až příští rok, takže nás čeká předehrávka s Mostem," přibližuje trenér Řezáč. Suverénní lídr tabulky přijede v rámci předehrávky 17. kola původního rozpisu. Přesto by DHC jednu dohrávku stihnout mělo, 19. prosince je na programu domácí utkání se Zlínem. Právě k tomu bude směřovat nejen příprava, ale také zápas s Mostem.

"Zápas s Mostem pro nás bude příprava a zároveň možnost nastartovat se do zápasového režimu. Děvčata se pochopitelně těší, letos jsme toho moc neodehráli, od září jsme nastoupili jen do 4 zápasů," připomíná trenér Řezáč. Utkání s Mostem má jednoznačného favorita, což si trenér plzeňského týmu uvědomuje a dívá se spíše na utkání se Zlínem. Do zápasu ale pochopitelně nastoupí hráčky odhodlané uhrát co nejlepší výsledek. "Máme své cíle, kterých chceme v utkání dosáhnout a na které se zaměříme. Zdravotní stav hráček je uspokojivý, tak doufám, že dnešní testování nepřinese nějaké nechtěné trhliny."

Utkání, pokud se vše vydaří, začne v sobotu 12.12.2020 od 17:00. Bude se hrát bez diváků, přímý přenos bude dostupný na tv.com!

2020-12-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň