DHC jede na EURO, do Dánska pojede Karin Řezáčová!


DHC jede na EURO, do Dánska pojede Karin Řezáčová!

Reprezentační přestávka spojená s Mistrovstvím Evropy 2020 v Dánsku bude mít v prosinci velmi specifický nádech. Vedle celého českého národního týmu budou moci letos fanoušci našeho týmu podporovat svoji vlastní hráčku! Po smolném zranění Lucky Satrapové padla role jedničky české reprezentace na Petru Kudláčkovou. Záda jí bude krýt brankářka Dusla Šaľa Sabrina Novotná a právě naše brankářka Karin Řezáčová! Společně s celým týmem vyrazí za pár dní do Dánska, kde se mistrovství koná. Program v základní skupině B začíná 3. prosince, kdy Češky nastoupí proti Švédkám, dále je čekají Rusky a Španělky.

"Řekli nám, že pojedeme všechny tři, tedy Petra Kudláčková, já a Sabrina Novotná. Jasnou jedničkou je Peťa, fyzicky i herně je na tom dobře. Určitě tu zátěž v pohodě zvládne. Je na ni zvyklá z klubu. Já jsem připravená na to, že se můžu do zápasu podívat. Moc se těším," sdělila své pocity Karin v rozhovoru pro Český svaz házené a Handball+. Šance na premiérovou účast na mistrovství Evropy se naskytla už na konci září, kdy byla Karin Řezáčová nominována na přípravný kemp a zápas se Slovenskem. V Zubří se sešla v tu chvíli nejsilnější možná sestava, na zápas ale nedošlo. Alespoň tréninky a přípravu tak absolvovala Karin společně se silnou brankářskou dvojicí Petra Kudláčková a Lucka Satrapová.

Druhá jmenovaná se ale před mistrovstvím zranila. "Když se Lúca zranila, bylo mi jí hrozně líto. Známe se už dlouho, chodila jsem se na ni jako dítě dívat. Moc jsem jí vždycky fandila. Byla jsem vážně smutná, že bude teď minimálně rok stát," přiznává Karin s tím, že chtěla jet na mistrovství alespoň jako trojka a holkám osobně fandit. Tato šance se se zraněním Lucky Satrapové změnila téměř v jistotu. Potvrzení přišlo dnes. "Musím se na to ještě pořádně psychicky nachystat. Určitě je to něco víc než chytat v Plzni českou ligu," pokračovala v rozhovoru pro Handball+ Karin.

Sama přiznává, že ze všeho nejvíce se už nyní těší na druhé utkání českého týmu v základní skupině, kdy tým nastoupí proti Ruskám. "Ruská házená je pro mě něco naprosto neuvěřitelného. Ty hráčky jsou strašně rychlé, každá má tři druhy střelby. Není to jako u nás, kdy má holka oblíbený roh a tam střílí. Ruskou házenou moc obdivuju a líbí se mi na ni koukat. Je pro mě docela nepředstavitelné si proti Ruskám stoupnout a chytat."

V Dánském Herningu čekají na Češky tři velmi nepříjemní a těžcí soupeři. 3. prosince nastupují Češky proti Švédkám, 5. prosince je čekají zmíněné Rusky a celou skupinu uzavřou 7. prosince v zápase se Španělkami. Pokud se český tým umístí do třetího místa, postoupí do hlavní části.

2020-11-26 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň