ZORA Olomouc 28 : 21 DHC Plzeň (14.11.2020)

MOL liga je zpět a hned na úvod postavila DHC proti celku z Olomouce. Na východ republiky vycestoval tým v dosti pozměněné sestavě oproti zářijovým utkáním, do zápasu nezasáhly oproti poslednímu utkání se Slávií Denisa Franzová, Klára Slabá či Kristýna Wisterová. Naopak posilami byly Petra Janečková a po zranění také navrátivší Lucie Drozdová. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří šli rychle do vedení 5:2.  Po této úvodní pětiminutovce ale výbornou gólovou sérii předvedlo také DHC, po gólech Andy Vlachové a Dominiky Galuškové vyrovnala na 6:6 Lucie Drozdová. K Dominice se připojila také Linda Galušková, která dala 3 góly v řadě a na začátku 21. minuty vedlo DHC 8:11. Poslední desetiminutovka druhého poločasu nabídla opravdu neobvyklý scénář. Domácí ZORA inkasovala hned 4 dvouminutové tresty, přesto tuto fázi zápasu vyhrála 2:0 a do kabin se tak šlo s jednobrankovým náskokem. Naposledy vedlo DHC v zápase ve 36. minutě po gólech Anny Šmrhové a Terezy Bušauerové. Ze stavu 12:14 otočil domácí celek během deseti minut na 23:16 a defacto tak rozhodl o dvém konečném vítězství 28:21

Právě desetiminutová pasáž ve druhém poločase byla důvodem ke ztrátě bodů i podle trenéra týmu Richarda Řezáče. "Během této desetiminutovky jsme udělali obrovské množství technických chyb, ze kterých nás soupeř trestal. Připravili jsme se tak o lepší výsledek." První poločas přitom sliboval mnohem vyrovnanější drama, také díky dalšímu velmi dobrému výkonu brankářky Řezáčové. "Brankářky dnes odvedly svůj strandard, což je pozitivní směrem k obranné fázi."

Tým teď bude pokračovat v tréninku. "Sužuje nás abstence hráček, které nejsme schopni nahradit. Musíme se ale pokusit zlepšit ve druhých poločasech, dnes to bylo druhé utkání, ve kterém jsme se právě v druhé půlce utkání sami připravili o výsledek. Příští týden pokračujeme v přípravě." DHC by mělo stihnout před reprezentační pauzou ještě odehrát utkání proti Hodonínu. Poté se liga zase přeruší, tentokráte ale z důvodu blížícího se mistrovství Evropy. Na závěrečný tréninkový kemp odjede také naše brankářka Karin Řezáčová.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari - Kepková, Lásková, Galušková D. 4/3, Janečková, Formanová 1, Galušková L. 5, Vlachová 6, Bušauerová 1, Drozdová L. 1, Šmrhová 3