MOL Liga je (doufejme) zpět a ženy vyráží do Olomouce.


MOL Liga je (doufejme) zpět a ženy vyráží do Olomouce.

Zmatené a před tímto rokem těžko představitelné období si již vybralo nejen ve sportovní sféře nejednu daň. Poté, co naše ženy kvůli nařízením a omezením nedohrály skvěle rozehranou sezónu v 1. lize žen, přišla rána i v nejvyšší soutěži, MOL lize. Od začátku září nastoupily hráčky DHC pouze do 3 duelů, načež byla celá liga opět přerušená. Minulý týden vláda odsouhlasila uvolnění pro profesionální ligy a extraligové kluby mužů a interligové soutěže žen se tak mohly alespoň začít scházet na společných trénincích v hale. O tomto víkendu by mělo dojít i na zápas, plzeňské DHC zamíří do Olomouce, kde se utká s místní Zorou.

Poslední společný trénink před uvolněním opatření proběhl před více než měsícem a půl. Hráčky se připravovaly na zápas s Hodonínem, který nakonec ale také neproběhl. "Náš soupeř šel do karantény, takže jsme neodehráli už tento zápas," vysvětluje situaci trenér žen, Richard Řezáč. Jeho svěřenkyně se od pondělí připravují společně v hale na utkání se ZOROU Olomouc, které by mělo proběhnou tuto sobotu. "Nedrželi jsme míč v ruce měsíc a půl, takže nic jednoduchého nás nečeká, a nemyslím tím jenom kvalitu protivníka. Museli jsme s trenérským týmem připravit holky ve velmi zkráceném čase a omezeným přístupem na sportoviště." I z těchto důvodů nevyhlašuje trenér Řezáč žádné konkrétní cíle v podobě výsledku, jako spíš s přáním odehrát utkání s chutí, bez zranění a s co nejmenším počtem technických chyb.

Obnovení soutěže i přes všechny tyto podmínky bylo ale ze všech stran velice vítaným rozhodnutím. Hráčky se pochopitelně na zápasy těšily, důležitější je ale tréninková i zápasová praxe před mistrovstvím Evropy. "Situace je pro všechny kluby stejná a vedle osobních výsledků každého klubu je nyní, předpokládám, také společným cílem připravit všechny nominované hráčky na mistrovství Evropy v Dánsku. Potřebují herní praxi a je dobře, že se bude hrát," souhlasí s rozhodnutím o obnovení soutěže trenér Řezáč.

Mistrovství Evropy v Dánsku začíná přesně za tři týdny, 3. prosince tohoto roku. České reprezentantky se v základní skupině B utkají s velmi těžkými soupeři z Ruska, Švédska a Španělska. V širší pětatřicetičlenné nominaci je také hráčka našeho klubu, brankářka Karin Řezáčová! Její šance na účast na závěrečném turnaji se teď nejspíše zvýšila, bohužel na úkor zranění brankářské reprezetační jedničky Lucie Satrapové.

Ještě před mistrovstvím by mělo DHC stihnout odehrát dva zápasy, jeden v sobotu s Olomoucí a následně dohrát utkání s Hodonínem. Všechny utkání MOL Ligy se odehrají za přísných opatření. "Testovat se budou hráčky i realizační tým před každým zápasem. Všechna utkání se budou hrát pochopitelně bez diváků a celý režim v hale bude ještě o něco přísnější, než doposud," přiblížil předzápasové podmínky trenér Řezáč.

VÝSLEDKY SOUPEŘE: ZORA Olomouc vstoupila do sezóny v Českém poháru, když nejprve jasně porazila Písek a následně potrápila ve finále i konečného vítěze, Baník Most. V lize ztratila Olomouc pouze 2 body v Porubě, kde prohrála o jeden gól. Od této porážky v 1. kole ale přemožitele už nenašla a v tabulce figuruje na 4. místě.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
MOL Liga | 20.10.2018 | ZORA Olomouc 27 : 21 DHC PLZEŇ
MOL Liga | 23.02.2019 | DHC PLZEŇ 19 : 16 ZORA Olomouc
MOL Liga, o udržení | 04.05.2019 | DHC PLZEŇ 30 : 27 ZORA Olomouc
MOL Liga, o udržení | 18.05.2019 | ZORA Olomouc 25 : 18 DHC PLZEŇ

2020-11-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň