DHC Plzeň 31 : 32 DHC Slavia Praha (11.10.2020)

Poslední zápas si na nějaký čas zahrály v neděli 11. října také mladší dorostenky. V 5. kole 1. ligy nastoupily na domácí palubovce proti pražské Slavii. Na rozdíl od posledního utkání v Mostě se jednalo tentokráte o napínavý duel, o jehož vítězi se rozhodlo až v závěrečných vteřinách.  Do vedení se dostala Slavie, dorostenky DHC ale otočily utkání ve svůj prospěch a už v 10. minutě vedly o 3 góly. Tentokráte náskok smazala Slavia, Julie Dubská a Klára Matějovicová svými góly opět vrátily tříbrankové vedení Plzni. Rozdíl 4 gólů ve 27. minutě byl poslední a nejvýraznější plzeňský náskok v celém zápase. Ve druhém poločase začala přidávat jeden gól za druhým hostující Sandra Müllerová, která otočila utkání ve prospěch hostů. Čtyři góly musely naopak stahovat hráčky DHC. I přes červenou kartu se to nakonec téměř povedlo. Minutu před koncem snížila na 31:32 Natálie Hofírková. 8 vteřin před koncem dokonce mohlo DHC vyrovnat, sedmimetrový hod se ale nepodařilo proměnit a mladší dorostenky tak prohrály potřetí za sebou.

HODNOCENÍ TRENÉRA: Jana Bureš Galušková ocenila vstup svých svěřenkyň do utkání. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, holky šly rychle do vedení o 3 góly. Pak jsme ale bohužel začali kupit chyby, kterých soupeř využil a přetáhl vedení na svoji stranu.“ Po infarktovém závěru se nakonec ze dvou bodů radovaly hráčky Slavie, které tak uštědřily plzeňským hráčkám třetí bodovou ztrátu v řadě. „Tentokráte si ale hráčky zaslouží pochvalu za bojovnost, i přes prohru daly do zápasu bojovného ducha a nasazení.“

I přes prohru si hráčky vysloužily pochvalu, na nějaký čas ale poslední. Minimálně do začátku listopadu si, stejně jako všechny další kategorie a týmy, soutěžní zápas nezahrají.

SESTAVA: Šindelářová – Bernhardová, Benešová 2, Polanková, Randlíková 1, Dubská 6, Čásová 1, Heřmánková 4/3, Hřivnová, Zaplatílková, Toušová 6/1, Matějovicová 7/1, Hofírková 2, Březinová 1, Stehlíková 1