DHC Plzeň 26 : 21 DHC Slavia Praha (11.10.2020)

Na nějaký čas poslední utkání mají za sebou starší dorostenky DHC. Na domácí palubovce přivítaly v neděli v rámci 5. kola 1. ligy pražskou Slavii. Zatímco hráčky domácího týmu nastupovaly k zápasu po prohře v Mostě, hosté se doposud pokaždé radovaly ze dvou bodů. Do rychlého vedení se ale dostaly tentokrát Plzeňanky, které rychle vedly 3:0. Slavia dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu a do dvanácté minuty se držela v nejtěsnějším závěsu. Postupem času se ale přeci jen opět plzeňské DHC utrhlo a poločas zakončilo gólem Heleny Voráčkové. Za stavu 13:10 začal poločas druhý, jehož úvod opět skvěle vyšel domácím hráčkám. Rovnoměrně rozložená střelba mezi několik hráček a skvělý výkon Míši Malé v bráně zmamenal dvacet minut před koncem vedení 19:13! Náskok už si domácí hráčky vzít nenechaly a dovedly utkání, krom nepříjemného zranění, ke klidnému vítězství 26:21.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Trenér Pavel Touš přiblížil, že utkání mělo i přes zákaz vstupu diváků a přes myšlenky okolo aktuální situace skvělý sportovní náboj. "Zápasy se Slavií jsou vždy vyrovanané, mají svůj náboj a mezi oběma týmy mají i velkou prestiž. Ani včera tomu nebylo jinak." Do zápasu vstoupily lépe hráčky domácích, což podle trenéra pomohlo průběhu 1. poločasu. "Úvodní vedení nás uklidnilo a během celého poločasu jsme si udržovali brankový odstup na soupeře. Naše, troufnu si říci velká zbraň, tedy rychlý protiútok, se nám dařila a proměňovali jsme následné vytvořené šance."

Ne každou vytvořenou šanci ale dokázaly hráčky proměnit. Na obou stranách hřiště o sobě dávaly hlasitě vědět obě brankářky. "V zápase moc gólů nepadlo, což vypovídá mimo jiné o dobré práci brankářek obou týmů. Míše opět musím vyseknout pochvalu, podala další ze svých velmi dobrých výkonů." Ve druhém poločase našel trenér Touš přeci jen i něco k vytknutí. "Zápas jsme chtěli zbytečně rychle rozhodnout, takže jsme se v útoku občas ukvapili a zbytečně zbrkle zakončovali."

Na doladění nedostatků budou mít starší dorostenky, stejně jako všechny další týmy, dostatek času. Minimálně na 14 dní se zápasu z důvodů nařízení vlády nedočkají.

SESTAVA: Malá 1, Šindelářová - Kantnerová 3/1, Hanzelínová 2, Rittichová, Pitulová, Toušová 1, Lásková 3, Nejedlá, Voráčková 3, Kordíková 6, Buřičová 3, Melicharová 3, Vávrová 1