Plzeňská liga starších žaček (Lázně Kynžvart 4.10.2020)

Překvapivým účastníkem Plzeňské ligy starších žaček v Kynžvartu se staly hráčky DHC Plzeň A. Družstvo Hc Plzeň odřeklo v pátek v podvečer účast na turnaji. Hráčky DHC Plzeň rády využily možnost si zahrát.

První utkání bylo proti soupeřkám z Rokycan. První poločas byl z naší strany plný nepřesností, ať už šlo o špatné přihrávky nebo neproměněné šance. Druhý už jsme zvládli výrazně lépe. Vyhráli jsme 24:8.

Druhé utkání proti Slavii jsme se zpočátku nemohli koncentrovat v obraně a dostávali jsme laciné branky. I tak jsme si ale vypracovali pěti brankový náskok. Na začátku druhé půle jsme vyrobili několik zbytečných chyb v obraně a rázem to bylo jen o dva. Pak jsme změnili obranu a zpřesnili hru. Znovu jsme se dostali do tempa a odskočili. Závěrečné skóre 22:13 odpovídá průběhu.

Třetí utkání proti Chebu bylo vyrovnané prvních 10 minut (5 : 3 pro DHC Plzeň). Následující osmiminutovku jsme ale vyhráli 8 : 0, a tak o poločase byl stav 12 : 3 pro DHC Plzeň. Ve druhém poločase soupeřky z Chebu dokázaly dát pouze jedinou branku. Naše děvčata dokázala v obraně získat 10 míčů a i v postupném útoku jsme dobře kombinovali. Vyhráli jsme 28 : 4.

Celkově:

Trápil nás nedůraz v obraně, a také spousta nepřesných přihrávek a tím ztracených míčů (ve snaze hrát rychle). Na druhou stranu v postupném útoku se podařilo úspěšně sehrát celou řadu kombinací s pěkným zakončením. Všechny hráčky dostaly stejný herní prostor a všechny se do hry aktivně i brankově zapojovaly. Zvláštní pochvalu zaslouží brankářka mladších žaček Denisa Hodlová, která předvedla velmi pěkný výkon a spoustu úspěšných zákroků.

Baumruková 7, Bažantová E. 3, Bezdičková 5, Březinová 2, Loskotová 3, Mancellari 8, Polanková 8, Růžková M. 8, Stulíková 7, Vaicová 10, Vopatová 13

Chytaly: Kaucká (48 %), Hodlová (56 %).