DHC Plzeň 30 : 31 Slavia Praha (26.09.2020)

Možná až příliš krutý výsledek se urodil v sobotu večer na palubovce 31. ZŠ Plzeň. Po závěrečném hvizdu se z nejtěsnějšího možného vítězství v MOL lize žen radovala pražská Slavia. Po většinu utkání bylo ve vedení ale naopak plzeňské DHC a až v závěrečných minutách nastal obrat, ze kterého se nakonec urodilo vítězství hostů 30 : 31. Hráčky z Prahy si tak domů odvezou další dva body, Plzeň musí na ty své stále čekat. Úvod utkání ale patřil domácím. První oddychový čas si brala hostující lavička už v 9. minutě za stavu 8:3! Slavistickou bránu zaměstávala především Anna Šmrhová a Denisa Franzová, které společne nasázaly jen za poločas 11 gólů! Hráčkám soupeře se nedařilo v obraně a několik důležitých zákroků si připsala Karin Řezáčová. Poločas začínal za stavu 19:17. Úvod poločasu patřil opět Plzni, která si vzala rychle zpět čtyřbrankové vedení. Do závěrečné čtvrthodiny už ale utkání vstoupilo s novým vedoucím celkem. Pražská Slavia především díky zlepšené obraně a rychlým protiútokům otočila skóre a naopak Plzeňanky doháněly. Byť se podařilo těsně před koncem hned dvakrát alespoň vyrovnat, poslední střela Plzně za stavu 30:31 už se do sítě nevešla.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
"Dnešnímu utkání by určitě slušela remíza. Bohužel naše poslední střela neskončila v bráně, takže namísto toho se soupeř radoval z nejtěsnějšího vítězství. V prvním poločase jsme měli výborný nástup, na který se nám v dalších minutách nepovedlo navázat a vytěžili jsme z toho tak pouze dvoubrankové poločasové vedení," litoval trenér Plzně Richard Řezáč. Jeho slova se ve druhém poločase potvrdila, dvoubrankový rozdíl ve skóre byl vzhledem k průběhu prvního poločasu pro Slavii Praha ještě velmi přijatelný.

Postupně se začal náskok Plzně tenčit, Slávistky trpělivě dotahovaly domácí tým a nakonec se jim skóre podařilo i otočit. "Druhý poločas už byl náročnější na vytvoření šancí a zhoršili jsme se také v zakončení, takže během několika minut soupeř celý náš náskok smazal a my rázem prohrávali i o 4 góly. V závěru jsme ještě změnili obranný systém, což se nám vyplatilo a celé utkání jsme tak ještě zdramatizovali. Bohužel nemůžu být spokojený s některými výroky rozhodčích, které nás podle mě v konečném důsledku stály lepší výsledek," popsal po neuvěřitelně dramatické a emotivní koncovku svůj pohled na věc Richard Řezáč.

Slavia se mohla spolehnout na duo Veronika Galušková - Magdalena Svobodová. Ty nastřílely 11, respektive 12 gólů! Právě gól Magdaleny Svobodové na 30 : 31 byla poslední gólová akce večera. Hráčky z Plzně ale podaly velmi dobrý výkon a potvrdily tak rostoucí formu. Pomohlo k tomu také domácí prostředí, na které se hráčky už velmi těšily. "Děvčata podala dobrý výkon, který už měl parametry. Dopředu nás hnala úžasná atmosféra, děkuji divákům a našim fanouškům," uzavřel hodnocení trenér Plzně.

SESTAVA: Řezáčová, Malá, Mancellari - Kepková 1, Šmrhová 7, Bušauerová 1, Vlachová 6, Formanová 2, Wisterová, Galušková D. 3/1, Galušková L. 4, Franzová 6, Slabá, Lásková