Domácí premiéra stejně jako před 2 roky proti Slavii!


Domácí premiéra stejně jako před 2 roky proti Slavii!

Los před startem soutěže a následné odhlášení klubu z Veselí. To vše se podepsalo na tom, že teprve v 5. kole nejvyšší česko-slovenské soutěže se DHC představí doma! A stejně jako před 2 lety, když DHC postoupilo do nejvyšší soutěže poprvé, se na palubovku 31. ZŠ postaví při domácí premiéře naše hráčky proti pražské Slavii. Pražský klub se momentálně nachází na 3. místě a před reprezentační přestávkou se tak naše ženy utkají i do třetice s velmi těžkým soupeřem. Baník Most a Písek, proti kterým se již DHC postavilo, momentálně opanují hned před Slavií dvě nejvyšší příčky v tabulce. Tým okolo Richarda Řezáče ale věří, že domácí podpora bude vítanou pomocí a je odhodlaný předvést se před vlastními diváky v tom nejlepším světle.

"Slavia bude nepochybně favoritem utkání. Po zápase s Mostem se prezentovaly v dalších dvou zápasech přesvědčivou hrou a z toho plynoucími výsledky," uznává trenér DHC Plzeň Richard Řezáč. Po úvodní prohře v Písku a následně proti mistrům z Mostu nemá ani do třetice před sebou jeho tým vůbec jednoduchý úkol. Stejně jako do každého utkání ale hodlá vstoupit s touhou po co nejlepším výsledku. "Čeká nás těžké utkání, které nás ale může před reprezentační přestávkou nakopnout do další práce. Doufám, že už jsme se dostatečně v nejvyšší lize aklimatizovali a bude to vidět na výkonech, první dvě utkání nebyla herně nejlepší."

Již několikrát byl zmiňován faktor domácího prostředí. Aktuální situace a vládní nařízení umožňují vstup diváků, na které naše ženy spoléhají. "Děvčata jsou odhodlána podat výkon na hranicích svých schopností, což musí, pokud chtějí bojovat o body. Za podpory fanoušků, kteří, jak věřím, se už také nemůžou dočkat na první domácí zápas, můžeme a chceme být Slavii důstojným a houževnatým soupeřem!" Fanoušky si ještě jednou dovolujeme upozornit, že kapacita haly je omezena především z důvodu nemožnosti využít veškeré sedadla v hale a zákazu účasti stojících diváků. Jistotu vstupu mají permanentkáři.

Utkání bude specifické pro řadu hráček na obou stranách, například pro spojku Kláru Slabou, která ještě 2 roky zpátky nastupovala v MOL lize proti Plzni v dresu našeho soupeře. Stejně tak k nám právě z pražské Slavie zamířila brankářka Karin Řezáčová, nejprve na hostování do 1. ligy, před sezonou na přestup. Trenér Richard Řezáč si interligovou premiéru s Plzní zažil už v předminulé sezóně, kdy tým přebral na jarní část soutěže. I přes sestup u týmu zůstal a vytáhl ho zpátky do nejvyšší souteže. No a samozřejmně dojde také na sourozenecký souboj. Na jedné palubovce se proti sobě postaví sestry/sestřenice Linda, Dominika a Veronika Galuškových!

VÝSLEDKY SOUPEŘE:
Slavia se narozdíl od našich prvních dvou soupeřů neúčastnila Final4 Českého poháru žen. Do ligy pak vstoupila, stejně jako DHC Plzeň, až ve druhém kole, kde nestačila na Most. Poté ale bez větších problémů zvítězila jak se Zlínem, tak s Hodonínem. Obě utkání odehrála na domácí palubovce.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ:
MOL Liga | 05.09.2018 | DHC Plzeň 31 : 34 DHC Slavia Praha
MOL Liga | 20.01.2019 | DHC Slavia Praha 31 : 23 DHC Plzeň

2020-09-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň