DHC Plzeň 26 : 28 Jindřichův Hradec (20.9.2020)

Na úvodní dvě vítězství už nedokázaly mladší dorostenky navázat triumfem třetím. Doma se neúspěšně střetly s týmem Jindřichova hradce, který si naopak připisuje své první vítězství. Přitom úvod utkání vyzněl lépe pro náš tým, který se dostal hned zkraje utkání do čtyřbrankového vedení. V následujících minutách ale zavelely hráčky hostů k obratu, který sice oddychový čas domácí lavičky dokázal zpomalit, ale nikoliv zastavit. Do šaten šlo DHC se ztrátou jednou zásahu. Napínavé utkání přineslo vedení některého z týmů o více než dva góly naposledy ve 40. minutě. Bohužel to byly ale právě hráčky hostů, které šly do vedení 17:20. V tu chvíli se o slovo přihlásila na domácí straně Barbora Heřmanová. Čtyři góly v řadě znamenaly v padesáté minutě vyrovnání výsledku. Do konce utkání šlo DHC dokonce dvakrát do vedení! Bohužel ale poslední slovo měly hosté, kteří v poslední sekundě rozhodly o svém vítězství 26:28.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Jana Bureš Galušková si pochvalovala vstup do utkání, přestože soupeř měl výraznou výškovou převahu. "Hráčky Jindřichova Hradce náš postavou převyšovaly, přesto jsme se poměrně rychle ujali vedení. To nám ale vydrželo jenom chvíli, poté už následovala tahanice o každý gól, která nakonec trvala celý zbytek zápasu," popisovala obraz hry trenérka Galušková.

Ztráta bodů byla podle ní způsobena velkým množstvím technických chyb. "Udělali jsme jich spoustu, nakonec nás to stálo oba body. V závěru jsme ještě sahaly na bod za remízu, ale bohužel. Poslední desítky vteřin zvládl náš soupeř lépe a odváží si tak oba body s sebou." Své svěřenkyně musí nyní připravit na náročný duel v Mostě, kam oba dorostenecké týmy vyráží o tomto víkendu.

SESTAVA: Langerová, Šindelářová - Randlíková 1, Stulíková, Toušová 6/1, Polanková 4, Krausová 5/3, Heřmánková 4, Dubská 4, Hofírková, Čásová, Hřivnová 2