DHK Baník Most 36 : 20 DHC Plzeň (19.9.2020)

Ani na podruhé se ženám DHC nepodařilo bodově uspět na hřišti soupeře. Tentokráte si z vysoké porážky ale nemusejí hráčky dělat příliš velkou hlavu. Baník Most potvrdil roli jednoznačného favorita utkání a po pěkném poločasovém výsledku 19:12 si v druhé části zápasu došel pro suverénní vítězství. Házenkářky DHC ale předvedly mnohem lepší hru, než před dvěma týdny proti Písku. Dařila se hra s pivotem a Dominika Galušková díky tomu ještě ve 20. minutě snižovala po svém čtvrtém přesném zásahu na 11:8! Závěr druhého poločasu poznamenalo častné vyloučení našich hráček, ještě do poločasu se tak domácí hráčky utrhly do výraznějšího vedení. Ve druhém poločase se projevila síla mostecké lavičky, čerstvé hráčky postupně přeci jen navyšovaly vedení až na konečné šestnáctibrankové vítězství.

"Dokud jsme se drželi našich taktických pokynů, které jsme si vyjasnili před zápasem, tak jsme byli celkem úspěšní," zhodnotil utkání a především první poločas trenér Richard Řezáč. Jeho výprava byla odhodlaná bojovat v Mostě o každý gól a držet s československým mistrem krok tak dlouho, jak jen to bude možné. To se poměrně dařilo, až v závěru prvního poločasu se Most poprvé utrhl, pomohly mu k tomu také tři dvouminutové tresty v rychlém sledu pro náš tým.

"S přibývajícím časem nám docházely síly, přeci jen, nemáme tak silnou lavičku jako Most. Z toho pak pochopitelně vycházelo i to, že jsme začali dělat chyby a ztrácet míče," připomíná trenér Řezáč fakt, že jen ve druhém poločase napočítal svému týmu třináct technických chyb. "Proti takovému soupeři se to rovná popravě. Trochu mě mrzí, že jsme nedokázali být důstojným soupeřem o něco déle," uzavřel hodnocení trenér Řezač.

Nejvýraznější osobou domácího celku, co se týče gólů, byla naše vlastní odchovankyně. Dominika Zachová sama nastřílela 10 gólů. Na straně DHC se 6 přesnými zásahy prezentovala pivotka Dominika Galušková. Kvůli opatřením proti koronaviru se zrušily vzájemné česko - slovenské duely, o víkendu se tak hrály pouze dva zápasy. Vedle Mostu s Plzní se v Praze utkala Slavia s týmem Hodonína a právě pražský celek, který zvítězil téměř stejným výsledkem 35:20, bude náš první soupeř na domácí palubovce!

SESTAVA: Řezáčová, Mancellari - Kantnerová 1, Šmrhová 2, Bušauerová, Franzová 4, Voráčková, Slabá, Vlachová 3, Lásková, Galušková L. 2/1, Galušková D. 6/2, Kepková 1, Formanová 1