Plzeňská liga starších žaček (20. 9. 2020 Slavoj Tachov)


Plzeňská liga starších žaček (20. 9. 2020 Slavoj Tachov)

Plzeňská liga starších žaček odstartovala. Bohužel i do ni zasáhla současná situace a družstvo Chebu se z důvodu karantény nemohlo zúčastnit. Naštěstí všichni ostatní dorazili, a tak mohli diváci v Tachově shlédnout vzájemné zápasy domácích, Kynžvartu a tří týmů DHC Plzeň.

DHC Plzeň A

Áčko odehrálo nepříliš povedený turnaj a výkony většiny hráček zůstaly za očekáváním trenérů. První utkání proti DHC C přece jen vyznělo pro DHC Plzeň A (29 : 14).

V ostatních dvou zápasech se o převaze příliš mluvit nedalo. V utkání proti Tachovu jsme tahali za kratší konec prakticky celý zápas. Nechuť bránit společně s naivitou (opět zejména v defensivě)  vedla k tomu, že Tachov zaslouženě vedl a my jsme skoro pořád dotahovaly. Až ve druhém poločase a po změně obrany jsme donutily soupeřky k chybám a nesmírnou bojovností otočily ze stavu 10 :13 na 14 : 13 pro nás (pochválit musím Sáru Mancellari za vybojované míče a dva góly v rychlém sledu). V útoku se činila i Laura a 20 vteřin před koncem přetočila vedení na naši stranu 15 : 14. V zápětí jsme ale ještě v rychlém sledu inkasovali, a tak konečný výsledek 15 : 15 je  vzhledem k průběhu zápasu určitě krutý pro Tachov (a pro nás získaný bod).

Třetí utkání proti Kynžvartu prokázalo nepravdivost úsloví, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. My jsme opět prospali začátek a pustili soupeřky až do šestigólového vedení ve 13. minutě. Do poločasu jsme o jeden gól korigovali. V úvodu a druhé půle jsme zlepšili hru. Opět nám prospěla změna obrany a podařilo se donutit soupeřky k chybám. Z nich těžila nejen Laura. Tentokrát se přidala i Bezďa a v důležitý okamžik i Vaici. Náskok soupeřek jsme trpělivě dotahovaly a minutu před koncem jsme strhli vedení na svoji stranu. Po tajmu se podařilo navýšit náskok na dva góly a vteřinu před koncem Kynžvart ještě dotáhl na rozdíl jediné branky.

Celkově to byl kolektivně nepřesvědčivý výkon a je na čem pracovat. Vyzdvihnout bych chtěla bojovné výkony obou pivotů (Břízy i Zuny), které mají na dnešním bodovém zisku lví podíl.

Hrály:

Baumruková 7, Bažantová E., Bezdičková 6, Březinová 9, Hanzlíková 1, Loskotová 5, Mancellari 3, Polanková 13, Rittichová, Stulíková 1, Vaicová 5, Vopatová 15

Chytaly Langerová (39 %), Kaucká (32 %).

DHC Plzeň B

První zápas odehrálo Béčko proti Kynžvartu. V prvním poločase jasně dominovaly hráčky z Kynžvartu (12. minuta 9 : 1). Druhý poločas ale jako by za DHC Plzeň nastoupil úplně jiný tým. Bojovnost v obraně a chuť hrát v útoku byly jasně patrné. Dařilo se Andy, Koši i Ádě. Přidaly se i mladší žačky Kačka a Aži. Druhý poločas vyzněl pro nás i brankově (14 : 12), v součtu to ale samozřejmě nestačilo (Kynžvart vyhrál 24 : 18).

Při chuti zůstaly holky i ve druhém zápase proti DHC Plzeň C. Dařilo se znovu Koši a tentokrát i Naty Cvačkové. Výborný zápas odehrála Marťa (7 branek). Výborně zachytaly i obě brankářky (Adélka 50 %, Róza 55 %).

V posledním utkání Béčko s Tachovem udrželo krok jen poločas (8 : 9 pro Tachov). V tom druhém se naplno projevila herní síla domácích. Navíc my jsme jsme opravdu mizerně stříleli - ze 17 střel jen tři branky (pro srovnání v prvním poločase z 18ti střel 8 branek). Tachov zaslouženě vyhrál 20 : 11.

Celkově: Holky se snažily. Na některých ale byla jasně patrná menší herní zkušenosti, a také zbytečný strach z chyb. Pochvalu za aktivitu zaslouží Marťa a Koši.

Hrály:

Bažantová M. 10, Budková 4, Burjasová 1, Cvačková 8, Dostalová 6, Klimešová, Košková 9, Madleňáková 1, Růžičková 6, Samcová 1, Sedláčková M., Zídková 4

Chytaly Chvátalová (43 %) a Červená (37 %)

DHC Plzeň C

Céčko dnes mělo samé těžké soupeře. Nejprve nedokázalo držet krok s Áčkem. Přestože Šoli i Anet byly střelecky při chuti a nějaké branky daly, tak spousta nejen jejich střel gólem neskončila. Áčko nasázelo Céčku spoustu branek z rychlých útoku i na postavenou obranu. (Céčko prohrálo 14 : 29).

Druhé utkání proti DHC B už bylo vyrovnanější a Céčko vedlo většinu prvního poločasu. Ve druhé půli ale střílely lépe soupeřky z Béčka. Přestože se k Anetě a Šolli přidaly střelecky i Bebe a Sára S., tak to na vítězství nestačilo (Céčko prohrálo 15 : 21).

Třetí utkání proti Kynžvartu jsme drželi krok jen prvních šest minut. Pak už Kynžvart jasně dominoval. Přestože se nám herně vydařil začátek druhé půle, na korekci výsledku to nestačilo a Kynžvart vyhrál zaslouženě 26 : 13.

Celkově: nejpilnějšími střelkyněmi byly Šolli s Anet, obě ale spotřebovaly poměrně velké množství střeleckých pokusů. Stejně tak i Síma, která se sice často dostala do nadějné šance, ale při zakončení se jí vůbec nedařilo. Pochvalu zaslouží Nela Vaníková, pro ní to byl první "ostrý" turnaj v roli spojky a svojí roli zvládla velmi dobře. Pochválit musím i Komára - celý turnaj odchytala sama.

Hrály:

Baštářová, Budková A. 2, Jungová 1, Krejčíková 5, Němečková, Radová 2, Růžková A. 1, Sedláčková A.,  Svatoňová 4, Vaníková 5, Šollarová 10, Špačková 12

Chytala Nyklesová (31 %)

2020-09-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň