Turnaj minižaček, Talent (19.9.2020)


Turnaj minižaček, Talent (19.9.2020)

V sobotu 19. 9. 2020 nastoupily minižačky ke svému prvnímu turnaji hazené 4+1 v letošní sezóně pořádaným mužstvem Talent Plzeň. Na turnaji jsme měli dva týmy DHC A (hráčky r. 2010) a DHC B (hráčky r. 2011), abychom umožnili všem hráčkám dostatečnou porci minut, strávených na hřišti. Hrací doba byla 1 x 15 minut.

Tým DHC A nastoupil ve výkonostní skupině A, kde se postupně střetl s týmy Talent Plzeň A, Štáhlavy A, Slavia VŠ Plzeň A hoši a Slavia VŠ Plzeň A dívky. Jelikož na turnaj dorazilo jen 5 hráček r. 2010, bylo od začátku jasné, že to pro holky bude těžké a ukáže nám to fyzickou připravenost týmu. V prvním zápase jsme narazili hned na nejlepší tým skupiny, kluky z Talentu. Ze začátku jsme drželi s kluky krok, byli jim vyrovnaným soupeřem, i když nás kluci předčili bojovností, rychlostí a silou, což nás trápilo především v rozehrávce od brány. V závěrečných minutách již holkám docházely síly, už jsme tolik nestíhali bránit, nicméně holky odmakaly zápas do konce. Ve druhém zápase jsme odehráli zápas s týmem kluků ze Štáhlav, kde jsme měli od začátku herně na vrch, i když nás stále trápila rozehrávka. Třetí zápas proti hochům ze Slavie VŠ Plzeň hráčky odehrály bojovný opět vyrovnaný zápas s několika pěknými týmovými akcemi, nicméně i zde bylo vidět, že kluci jsou v této věkové kategorii již více silově a rychlostně vybaveni a opět se zde ukázalo, jak nám ke konci chybí hráčky na střídání. V poslednímu zápase proti děvčatům ze Slavie Plzeň, se projevila nemožnost střídání nejvíce. Od začátku jsme měli lehce navrh, podařilo se nám spoustu pěkných akcí, kterým v důsledku únavy již chybělo jen gólové zakončení. Trápily nás svým pohybem především dvě hráčky, které se nám dařilo úspěšně odbránit tak ze 70 %, ale holky odehrály pěkný zápas.

Celkové hodnocení turnaje: Tým DHC A ve složení Eliška Čardová, Míša Pluhařová, Natálka Dlesková, Emča Mildorfová a Julča Vodrážková odehrál kvalitní zápasy, které pro ně byly fyzicky náročné. Na turnaji se nám ukázal trvalý problém s přesností přihrávek a jejich zpracováním, problém s rozehrávkou od brány při tomto rychlém systému 4+1, a na to se musíme na trénincích zaměřit. Zároveň je také potřeba nabrat trochu síly a rychlosti, abychom ještě zlepšili obranu, kde je také potřeba přidat na důrazu a bránění do přerušení. Nicméně holky je potřeba velmi pochválit za bojovnost, i když už síly odcházejí  a také pěkné týmové i individuální akce.

Pro ročníky 2011 byla určena skupina C, která se hrála na venkovním hřišti. Odehráli jsme celkem 6 zápasů s hrací dobou 1 x 15 min. Tento turnaj ovlivnila vyšší nemocnost dívek, proto jsme vstoupili do zápasu s počtem pěti dívek bez možnosti střídání. I přes tento handicap se nám podařilo odehrát slušná utkání.

V prvním zápase nás čekali Rokycany, které jsme jednoznačně přehráli. Dařilo se nám střelecky i v obraně. Druhý zápas na náš tým připadla VŠ Slavia. Přestože nás velikostně převyšovali, se nám vedlo a ke střele na bránu se dostaly všechny hráčky. Následoval zápas s klukama z Talentu, kde se již začala projevovat únava z předchozích zápasů. Prosazovala se především Simone Kampfová, která využila svojí výškovou převahu nad protihráči. I přesto zápas dopadl v náš neprospěch.

V dalších třech odvetných utkáních jsme potvrdili předchozí výsledky. Přestože únava byla veliká, holky vydržely nápor do poslední chvíle.

Hrály: Dudyová, Kampfová, Kurešová, Pivoňková, Roubová.

2020-09-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň