Další výjezd ven, ženy vyráží do Mostu


Další výjezd ven, ženy vyráží do Mostu

Po dvou týdnech se ženy opět postaví na palubovku k zápasu nejvyšší česko-slovenské soutěže. Po volnu, které minulý víkend ženy měly, protože jejich soupeř z Veselí odhlásil před začátkem soutěže svoji účast, čeká DHC další zápas na venkovním hřišti. V sobotu vyráží na palubovku suverénna České republiky i celé soutěže - DHK Baníku Most. O favoritovi utkání není nejmenšího pochybu, nováček soutěže se postaví proti několikanásobnému mistrovi České republiky i MOL ligy a účastníkovi loňského ročníku Ligy mistrů. Ženy DHC poměřily s "Černými anděly" síly během přípravy na sezónu hned třikrát. Jednou v Mostě, jednou doma v Plzni a nakonec v Lounech. Všechny tři duely ovládly hráčky Mostu a na naše hráčky tak čeká velká zkouška.

KOMENTÁŘ TRENÉRA: Že na severu Čech nečeká hráčky nic jednoduchého ví moc dobře i hlavní trenér týmu, Richard Řezač. "Most ukazuje svoji vysokou kvalitu v každém zápase. Nemůžeme moc řešit, jak bude hrát soupeř, zaměříme se především na naši hru. V prvním zápase jsme měli velké problémy s koncovkou a s nevynucenými chybami. V Mostě musíme vydržet koncentrovaní po celou dobu utkání, domácí budou každé nepatrné chybičky využívat a trestat je." Právě koncentrace a zodpovědné plnění svých povinností je podle trenéra klíč k uhraní přijatelného výsledku. "V Mostě hrají zkušené hráčky a dravé mladé holky. Pokud se nám podaří držet se soupeřem krok hlavně při návratu do obrany, můžeme živit naději na dobrý výsledek."

Síla soupeře je navíc jen jedním z faktorů, se kterým se musí počítat. Ženy se musí vyrovnat se svoji velmi netradiční předzápasovou přípravou. Do ligy vstoupily později, hned po prvním zápase je opět čekala dvoutýdenní pauza. Po ní se hráčky Plzně poměří s nejsilnějšími českými zástupci a poté je opět čeká pauza, tentokráte reprezentační. "Do reprezentačního srazu a přestávky zbývají 2 kola. Během nich se utkáme s Mostem a poté se Slávií. Chybí nám zápasový rytmus, po 5 kolech budeme mít na kontě 3 odehrané zápasy. Přípravy na zápasy jsou tak trochu specifické."

VÝSLEDKY SOUPEŘE: DHK Baník Most vstoupil do letošní sezóny stejně jako náš první soupeř, Písek, v rámci Final4 Českého poháru. Očekávané vítězství v této soutěži se rodilo trochu složitěji, než by si samotné hráčky přály. Vstup do MOL ligy už byl ale suverénní, jak jsme od Mostu v rámci česko-slovenské ligy zvyklí. Po třech zápasech vedou "Černí Andělé" tabulku s plným počtem bodů a skóre 112:68. Vedle Zlína a Hodonína pocítily sílu Mostu již i hráčky Slavie, které prohrály o 10 gólů.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
Český pohár žen | 26.10.2017 | DHC Plzeň 17 : 32 Baník Most
MOL liga | 03.11.2018 | Baník Most 37 : 25 DHC Plzeň
MOL liga | 09.03.2019 | DHC Plzeň 20 : 29 Baník Most

2020-09-17 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň