Plzeňská liga mladších žaček (12. 9. 2020 VŠ Plzeň)

V sobotu po půlroční odmlce proběhlo 1. kolo soutěžního turnaje Plzeňské ligy mladších žaček, a to na Slavii VŠ.  Hrací systém byl 10 minut osobní obrana, shot-outy a 20 minut hra.

Hráčky byly rozděleny do dvou družstev. Za DHC A nastoupily hráčky ročníku 2008, doplněné o dvě minižačky (ročník 2010). Za DHC B nastoupily hráčky ročníku 2009 a jedna minižačka (ročník 2010). V týmu B bylo i mnoho nováčků, pro které byl turnaj premiérou.

Hráčky změřily své síly s týmy VŠ Plzeň A, Kynžvartem a Tachovem. V osobní obraně nás potrápil pouze tým z Kynžvartu, který nás svým rychlým tempem zaskočil a zaslouženě první poločas vyhrál. To však byla jediná porážka pro náš tým na tomto turnaji. Druhý poločas jsme naopak ve hře dominovali my a díky přesné koncovce zápas v 6. minutě otočili v náš prospěch. Utkání tak skončilo bodovým ziskem pro DHC 28:23. Špatný výkon v osobce (zejména pohyb bez míče) by ale měl být určitě varováním do dalších turnajů.

Naopak tým Slávie A s námi dokázal držet krok pouze ve druhém poločase, který skončil o dvě branky. V tomto zápase nás trápila dobře střílející soupeřka Sára Toflová, která nám nastřílela 7 branek. My jsme však měli náskok z osobní obrany, a tak i toto utkání vyhrálo DHC 22:15. Poslední utkání jsme odehráli s Tachovem. Tento tým byl oslaben o nemocné hráčky a celý turnaj hrál pouze s osmi hráčkami. A tak po celodenním pobytu na slunci byla vidět na soupeři únava. Pro nás to bylo až moc jednoduché utkání, a tak si děvčata zahrála i na jiných postech. Zápas skončil výhrou 26:3.

Na tomto turnaji jsme si prvně vyzkoušeli vysunutou obranu, na které jsme začali intenzivně pracovat na soustředění. Zároveň jsme dali hráčkám i stejnou porci minut na hřišti. Díky tomu se každé hráčce na turnaji podařilo vstřelit branku, i když u některých by koncovka měla byt přesnější, zejména  když je to ze 6 metrů. Určitě se neztratily ani naše mladší hráčky Dlesková Natálka a Egermajerová Nikol, které bych pochválila za velmi bojovnou obranu i aktivitu v útoku. Určitě bych vyzdvihla i brankařky Rózu a Bety za velmi dobrý výkon v brance.

Hrály: Budková Kačka, Budková Bety, Baštářová Verča, Hanzlíková Barča, Dostalová Aži, Červená Róza, Poskočilová Bety, Sedláčková Adéla, Jungová Štěpka, Špačková Aneta, Svatoňová Sára, Dlesková Naty, Egermajerová Nikol

DHC B

Hráčky změřily síly hned se čtyřmi soupeři, a to s VŠ Plzeň A i B, s Kynžvartem a s Tachovem. Jediné utkání, které se podařilo vyhrát, bylo s týmem z Tachova, a to 14:8. V dalších utkáních měli navrch o něco herně zkušenější soupeři (VŠ A 22:11, VŠ B 19:9 a Kynžvart 20:5).

Řekla bych, že výsledky odpovídají výkonu družstva. Na turnaji bylo několik hráček, které měly úplnou premiéru (Kuncová, Civišová a Kunešová), a u většiny ostatních herní zkušenosti z těžkých zápasů zatím nejsou tak velké. Vyzdvihnout je potřeba určitě výkon Vendy s Lůcou, které byly jasnými tahouny družstva. Ty se se střídavými úspěchy nejvíce snažily podporovat Gabča s Míšou. V možnostech ostatních hráček však určitě bylo předvedení lepšího výkonu, zejména co se týká pohybu bez míče i odvahy útočit na branku. Velkou oporou byla i Denisa v brance a zapomenout nemůžeme ani na Elišku, která byť věkem minižačka, se nebála chodit do zakončení i se pokoušet o uvolnění. V každém případě je ale jasné, že do dalších turnajů náš čeká mnoho práce a prostor pro zlepšení je určitě velký.

Hrály: Beráková Anna, Civišová Verča, Hodlová Denisa, Kaucká Lucie, Rittichová Lucie, Samcová Vendy, Sedláčková Míša, Růžičková Gábi, Trejbalová Vanesa, Vávrová Viky, Čardová Eliška, Kuncová Veronika, Kunešová Kiki.