Minižačky vstoupily do nové sezóny v Božkově!


Minižačky vstoupily do nové sezóny v Božkově!

V neděli 13. 9. 2020 vstoupily v Plzni - Božkově Minižačky do nové sezony. Turnaj byl určen pro výkonnostní skupinu "C", což by mělo znamenat především hráčky 2011 nebo pro začátečnice 2010.

Hrálo se venku, za krásného počasí, s hrací dobou 2 x 12 minut. Tým DHC Plzeň reprezentovaly dvě hráčky 2010, sedm hráček 2011 a dokonce nás doplnily dvě hráčky z přípravky, ročník 2012.

Hned v prvním zápase proti nám nastoupil domácí tým kluků a děvčat z HC Plzeň. Některé hráčky a hráči převyšovali ty naše o jedno až dvě "patra" a stejně tak byli o nějaký ten letokruh stromu starší. V tomto utkání jsme jednoznačně tahali za kratší konec. V druhém zápase proti nám nastoupily dívky z Lázní Kynžvart. Zde jsme očekávali, že se naše hráčky pořádně rozehrají. A přestože se nám povedlo soupeře přehrát, nemohli jsme být rozhodně s hrou našich hráček spokojeni. Náš tým se velmi pomalu rozjížděl a až druhou půlku zápasu jsme byli herně lepší. Ve třetím zápase jsme se utkali proti klukům z plzeňského Talentu. A i když kluci byli o něco málo lepším týmem, musím říci, že se nám zápas povedl a výkon z tohoto zápasu nám dal naději do dalších bojů. Nicméně následovala dvou hodinová pauza, která se nehezky promítla do našeho výkonu proti klukům ze Starého Plzence. Utkání se nám vůbec nepovedlo. V posledním zápase proti nám nastoupily dívky z HC Háje Praha. K tomuto soupeři máme velký respekt, neboť jejich týmy vždy proti nám převádějí kvalitní výkony. Do zápasu jsme vkročili soustředěným výkonem v obraně a velkou snahou v útoku, a hráčky se toho držely po celý zápas. Byl to náš nejlepší výkon na turnaji, a tak jsme den zakončili úspěšně.

Celkové hodnocení turnaje: Na turnaji se nám dobře ukázali naše nedostatky. Především v kvalitě přihrávek a jejich zpracování. To byla velká bolest všech hráček, a to v každém našem zápase, snad vyjma posledního. Výkon obou brankařek střídal lepší zákrok s horším. Na tom musíme také zapracovat. Pochvalu si zaslouží všechny hráčky za snahu. Výkon křídel i spojek se zlepšoval s každým zápasem. Většina spojek měla na turnaji svoji premiéru, protože až do teď hráli se staršími kolegyněmi jen na postu křídla. Věřím, že s přibývajícím časem stráveným v zápasech na pozici spojky bude jejich výkon lepší a lepší. Stejně tak všechna křídla se snažila o uvolnění, a i jejich výkon na turnaji byl dobrý, a příště bude určitě ještě lepší. Chtěl bych pochválit obě dvě hráčky z přípravky Dominiku Bergerovou a Viktorii Maškovou, které svoji premiéru ve velké házené zvládly na jedničku.

Teď nás čeká hned další víkend turnaj 4+1 na Talentu. Přijďte nás podpořit.

Hrály: Bergerová, Kampfová, Kurešová, Mašková, Mildorfová, Pivoňková, Přerostová, Roubová, Rybová, Schöberlová, Vodrážková.

2020-09-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň