Sokol Vršovice 25 : 33 DHC Plzeň (13.9.2020)

Pražské Vršovice, to byl druhý soupeř našich dorostenek v 1. lize mladšího dorostu. Po domácím vítězství nad Chebem chtěl tým vedený Janou Bureš Galuškovou přivézt dva body i z venkovní palubovky. Za bodovým úspěchem vykročily naše hráčky tou správnou nohou od úvodních minut. Už po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 2:6. Vedení DHC běhěm následujích minut narůstalo, brankářku soupeře nešetřila v prvním poločase například Julie Dubská, která svým pátým přesným zásahem zvyšovala na 7:16. S devítibrankovým vedením se šlo nakonec i do kabin, druhý poločas začal za stavu 11:20. Druhé dějství mělo přeci jen vyrovananější dějství. Žádné drama už ale dorostenky DHC nedovolily. V zápase si navíc svoje premiérové dorostenecké starty a dokonce i góly připsala hned řada hráček patřící do kategorie žákyň.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Ještě před zápasem musela řešit trenérka Jana Bureš Galušková nepříjemnost v podobě abstence Valentýny Toušové, nejlepší střelkyně minulého zápasu a pivotky Lucky Benešové. "Přesto jsme měli naprosto vzorný vstup do zápasu a už po necelé čtvrthodině jsme si vypracovali čtyřbrankové vedení," začala s hodnocením trenérka mladších dorostenek. "V nastaveném tempu jsme pokračovali až do konce prvního poločasu, který jsme nakonec jednoznačně vyhráli. Bohužel se nám v prvním poločase zranila Majda Komárková," připomněla snad jedinou nepřijemnost z prvního poločasu Galušková.

Právě to mohlo podle ní zapříčinit nejistý vstup do druhého poločasu. "Začátek druhého dějství se lépe vydařil soupeřkám, náš náskok se zúžil na 17:22. Naštěstí to nemělo ale delšího trvání, po patnácti minutách druhé půle jsme se opět dostali do hry a utkání jsme dovedli do vítězného konce." Po zápase se hráčky dočkaly slov pochvaly, po dobrém výkonu si i ony, stejně jako starší dorostenky, odvezly domů dva body.

SESTAVA: Langerová, Šindelářová - Polanková 1, Dubská 5, Konderová 1, Heřmánková 4/1, Bernhardová 2, Matějovicová 7, Komárková 3, Krausová, Mancellari, Stulíková, Vopatová 2/2, Hofírková 1, Březinová 3, Čásová 1