DHC Plzeň 20 : 16 FK Hvězda Cheb (6.9.2020)

Vítězný vstup do sezóny mají za sebou také mladší dorostenky. Stejně jako ty starší nastoupily v neděli na domácí palubovce, soupeřem jim byly hráčky z FK Hvězdy Cheb. Do třinácté minuty si hráčky Plzně stihly vybojovat čtyřbrankové vedení 7:3. Poté přišel ale střelecký výpadek a hráčky Chebu stihly během pěti minut skóre vyrovnat. Vyrovnávací gól na začátku sedmnácté minuty byl ale na dlouho posledním. Otěže utkání převzaly opět domácí hráčky a do poločasu odskočily na 12:7. Ve druhém poločase hráčky Chebu stahovaly svoji ztrátu, vyrovnat se jim ale už nepovedlo. Velkou zásluhu na tom měla střelecká dvojice Valentýna Toušová - Magdalena Komárková. Společně nastřílely v zápase 12 gólů a díky jejich zásahům se soupeř přilížil maximálně na rozdíl dvou gólů.

HODNOCENÍ TRENÉRA:
Do utkání nastoupil tým vedený trenérkou Janou Bureš Galuškovou s určitými obavami, především z vlastního výkonu. "Děvčata neměla příliš čas se sehrát, ať už kvůli nemocem, nebo kvůli dovoleným. Do zápasu jsme tak vstupovali trochu s obavou," přiznala trenérka Galušková na úvod. Naštěstí pro ni i pro hráčky se tyto starosti v úvodních minutách na hřišti neprojevily. DHC si rychle vypracovalo pohodlný náskok. "Od začátku jsme se drželi ve vedení. To jsme udrželi až do závěrečného hvizdu, byť přišly i nepěkné chvilky a velký počet ztracených míčů," vzpomíná například na momenty z 13. či 45. minuty, kdy naše hráčky opakovaně přišly o komfortní vedení. Odstup od dotírajícího soupeře nejpilněji udržovala svými góly Valentýna Toušová, kterou po utkání chválila i trenérka.

Žádná z komplikací ale nakonec neznamenala ztrátu bodů. Naopak, oba dva body zůstávají v Plzni a znamenají premiérové vítězství v novém soutěžním ročníku. "Ukázalo se, že je ještě spousta věcí, na kterých musíme pracovat a zlepšit se do dalších zápasů."

SESTAVA: Benešová 1, Matějovicová 2, Toušová 7, Šindelářová, Loskotová, Vaicová, Polanková, Heřmánková 3, Krausová, Čásová, Komárková 5, Chvátalová, Dubská 2, Hofírková, Bezdičková, Konderová