DHC Plzeň 33 : 21 Sokol Kobylisy II (6.9.2020)

Starší dorostenky zahájily soutěžní ročník 2020/21 na domácím hřišti proti Sokolu Kobylisy. Premiéra vyšla našim hráčkám na jedničku a bez větších problémů si došly pro 2 body. Už po šesti minutách svítilo na tabuli skóre 6:0. Při chuti byla především Sára Kantnerová, která svým pátým gólem zvyšovala na začátku třinácté již na 10:2! Osmibrankový rozdíl vydržel až do poločasu, po přestávce nastupovaly hráčky obou týmů na hřiště za stavu 17:9. Ve druhém poločase nedovolily dorostenky DHC svému soupeři žádné zdramatizování zápasu. Svůj náskok naopak ještě zvyšovaly, k Sáře Kantnerové se přidaly se svou výraznou porcí branek také Valentýna Toušová a Nikola Melicharová. Poslední gólovou akcí byla přesná střela hráčky Kobylis Petry Janečkové, která hostuje v týmu našich žen.

HODNOCENÍ TRENÉRA
Trenér dorostenek Pavel Touš mohl být po úvodním zápase spokojený. Už před utkáním měl dobrý pocit z nálady, která v týmu panovala. "Holky už byly natěšené, dlouho se žádný soutěžní zápas nehrál. Nálada byla bojovná a byli jsme všichni odhodlaní zahájit ročník vítězně." To se starším dorostenkám povedlo, svému soupeři nedaly od úvodní minuty hráčky DHC šanci a rychle si vypracovaly náskok, na který Kobylisy už nebyly schopné reagovat.

"Pozorně jsme bránili, byli jsme bezchybní v rychlém protiútoku. V postupném útoku nám vycházeli kombinace a k tomu všemu holky nijak neváhaly ani v koncovce. Vyšlo nám všechno. Bez problémů jsem rychle vedli 8:2 a položili jsme tak základy konečného úspěchu." Průběh utkání umožnil trenéru Toušovi protočit sestavou a do hry se zapojila celá lavička. S výjimkou brankářek se navíc všechny hráčky minimálně jednou zapsaly na střeleckou listinu. "Moc často se to nestává a jsem za to jenom rád. Za celé utkání udělal celý tým navíc jenom 5 technických chyb, což je skvělé číslo"

Pro výkon a z toho plynoucí výsledek nacházel po zápase Pavel Touš pouze slova chvály. Ocenil nasazení a bojovnost všech svých svěřenkyň. "Byl bych rád, aby jsme v těchto výkonech pokračovali a ideálně je ještě zlepšovali."

SESTAVA: Malá, Nejedlá - Vávrová 3/2, Toušová 5, Melicharová 6, Pitulová 1, Plojharová 1, Lásková 3, Kordíková 5, Buřičová 2, Voráčková 1, Kantnerová 6/1