Sokol Písek 24 : 15 DHC Plzeň (5.9.2020)

Úvodní utkání našich žen v jejich druhé sezóně v nejvyšší soutěži se nevydařilo. V Písku utpělo DHC Plzeň vysokou porážku 24:15. Zápas nebyl od začátku nikterak velkou gólovou podívanou, v poločase vedl náš soupeř pouze 11:5. Právě v prvním poločase bylo k vidění mnohem více nepřesných střeleckých pokusů a zákroků brankářek, než gólových momentů. Výrazněji horší ve střelecké disciplíně byly ale právě naše hráčky, výsledek tak byl jen logickým vyústěním dění na hřišti. Naopak Písek si připisuje druhé jednoznačné vítězství a po dvou odehraných zápasech se pyšní 4 body.

V zápase vedlo DHC pouze jednou. Po úvodním gólu Andy Vlachové vedli hosté po třech minutách 0:1. Na druhý gól si ale hráčky Plzně musely počkat až do sedmnácté minuty. To už si ale hráčky Písku vybudovaly čtyřbrankové vedení, po dvaceti minutách vedl Písek dokonce už 8:2. Dvě neproměněné sedmičky nedovolily Plzeňankám se přiblížit, poločas skončil za stavu 11:5. Nejvýrazněji narostl rozdíl ve skóre po 42 minutách zápasu, kdy na 19:9 zvyšovala Veronika Benešová. Na desetibrankový náskok se dostal Písek na konci utkání ještě jednou, pár vteřin před závěrečnou sirénou stanovila konečné skóre Petra Ferencová.

"Zápas jsme bohužel vůbec nezvládli. Příčinou všeho nebylo nic jiného než naše koncovka," nehledal žádné složitosti v pozápasovém hodnocení trenér Richard Řezáč. Koncovka ale nebyla podle něho jen vinou špatného zakončení, ocenil také brankářku soupeře, Barboru Šachovou. "Zkušená Barbora naše děvčata doslova vygumovala. Herně jsme si sice dokázali vytvořit šance, ale s úspěšností střelby 30% nemůžeme pomýšlet na nic lepšího, než jsme dnes viděli."

Světlé stránky viděl trenér Řezáč na postech brankářky a pivota. "Hráčky na těchto postech předvedly výkony, které bych od nich očekával." Více pochvaly už Řezáč logicky nenalézal, zbytek týmu dle něho zůstal daleko za očekáváním. Vedle samotného výsledku navíc hlavního trenéra mrzelo i světlo, které po sobě hráčky po úvodním střetnutí zanechaly. "Výsledek zápasu vypovídá o tom, jak jsme dnes hrály, ale v žádném případě ne o tom, jaké máme kvality. Opravdu doufám, že dneska jsme si vybrali jakousi nováčkovskou daň a v dalších zápasech budeme pro naše soupeře mnohem více nebezpeční, než dnes. Máme určité cíle a chceme je naplnit. A tím pádem nemůže hrát tak, jako dnes."

Na závěr hodnocení přeji jen našel trenér Řezáč ještě jednu pozitivní věc, pochválil si atmosféru zápasu. "Naši diváci nás přijeli podpořit a nám nezbývá než se omluvit. Nyní slovně, příště snad na hřišti."

Los přisoudil na další víkend plzeňskému DHC tým Veselí n. Maravou. Po jeho odstoupení ze soutěže budou mít hráčky volno a znovu se tak na palubovku postaví až 19.9. na hřišti Baníku Most.