Ženy na závěr přípravy triumfovaly v Otrokovicích.


Ženy na závěr přípravy triumfovaly v Otrokovicích.

Turnajem v Otrokovicích, který se uskutečnil minulý víkend, skončila ženskému týmu dlouhá příprava na nejvyšší česko-slovenskou ligu. Právě svoji poslední zápasovou zkoušku před ostrým startem zvládly naše ženy na jedničku. V 5 zápasech, které se hrály od pátku do neděle, nenašly jediného přemožitele a postupně porazily Bohumín, Nesvady, dorostenecký celek DHC Plzeň, HC Zlín a nakonec i tým pořadatele. Ženy DHC tak obhájily loňský triumf, krom poháru získala cenu pro nejlepší hráčku turnaje naše čerstvá posila Andy Vlachová.

"Moc děkujeme pořadatelům, kteří byli vstřícní a vzali nás do turnaje nad rámec rozlosování," řekl na úvod hodnocení  hlavní trenér týmu, Richard Řezáč. "Turnaj byl pro nás vrcholem herní přípravy, chtěli jsme si na něm osvojit všechny situace, které nás budou v lize čekat. Vyladit jsme chtěli především timing a rozhodovací proces. Byl to náročný víkend, ale můžeme po něm být spokojeni."

Společně se svými svěřenkyněmi už nyní odpočítává pouze dny do úvodního střetnutí s týmem Sokola Písek, proti kterému zahájí ženy své historicky druhé putování nejvyšší soutěží. "Musíme se v hlavách nastavit na zápas s Pískem. Ten hladce porazil Hodonín a nečeká nás tím pádem jednoduchý zápas. Před námi je posledních pár tréninků, na kterých budeme pracovat na detailech, v útočné i obranné fázi."

První interligové utkání napoví, jak se na týmu odrazí předsezónní příprava. Ta logicky neprobíhala tradičně, neboť neustále problémy s opatřeními souvisejícími s koronavirem často zamíchaly plány. Vedle přísných hygenických podmínek se tak několikrát i domluvené akce zcela rušily. "Silově-kondiční příprava probíhala v první fázi výborně a bez komplikací. Jakmile jsme ale začali i s herní přípravou, nastaly problémy. Potýkali jsme se s řadou změn v programu a ne vždy vlastní vinou. Kvůli Covidu jsme přišly možná o dvě třetiny plánovaných zápasů. I proto jsme rádi, že nakonec vyšel právě turnaj v Otrokovicích!" uzavřel hodnocení přípravy trenér Řezáč.

2020-08-31 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň