Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově


Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově

detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově
kliknutím na obrázek si zobrazíte
další obrázky k příspěvku
detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově detail Žákyně odstartovaly sezónu soustředěním v Tachově

Hráčky DHC Plzeň odjely na tradiční soustředění do Tachova.

Zúčastnily se zástupkyně všech týmů od nejmešních Sluníček až po starší žačky.

Sluníčka zvládla svoji první akci skvěle. Šest hráček ve věku 4 - 5 let nejen zvládlo pořádnou porci "cvičení", ale také koupání v bazénu a spoustu dalších aktivit (skoro všechny už umí přeskočit švihadlo). Možná největším zážitkem byla pro nejmenší děvčata noční procházka (lesem, podle svíček. Navíc se. při cestě setkali s několika hodnými strašidly).

O něco starší děvčata ze skupiny Berušky (6 - 7 let) si soustředění také pořádně užila. V prvních dnech trénovala společně se Sluníčky, ve čtvrtek a pátek s minižačkami. Všechny holčičky si užily kromě atletických tréninků i tréninky s míčem a dokonce dvakrát byly na venkovním koupališti. Celé soustředění zakončily procházkou na zmrzlinu. Všechny zaslouží velkou pochvalu - nejen že byly šikovné při cvičeních, ale krásně spolu vycházely a pomáhaly těm nejmenším. Škoda jen, že se z tohoto týmu nezúčastnilo více hráček. Ty, které chyběly, budou mít do začátku sezóny velkou ztrátu.

Minižačky se na soustředění také parádně vyřádily. Tréninky byly zpestřené i řadou netradičních aktivit. Navštívili jsme místní cukrárnu spojenou s ochutnávkou místní zmrzliny. Na náměstí se holky vrátily do mladší let a zahrály si tradiční hry. Všechna děvčata trénovala s nasazením a odváží si nejen dobrou fyzičku, ale i spoustu herních zkušeností. Místní bazén děvčata vyzkoušela jak ve uvnitř, tak venku, kde si užila spoustu legrace na tobogánech. Na soustředění se objevily nové tváře, které patřily k nejlepším. Na bobříka odvahy se těšily všichni včetně trenérů.

Mladší žačky po náročném předchozím týdnu plném fyzičky zařadily více tréninků s míčem. Pro některá děvčata to bylo vůbec první soustředění. Doufáme, že se jim líbilo a že budou pokračovat i v dalších trénincích. Vždyť zlepšení u některých hráček je za těch pár dní je přímo viditelné!

Starší žačky se v tréninkové skupině potkaly znovu po roce (hráčky 2006 už mají za sebou první sezónu ve starší kategorii, jejich mladší kolegyně ročníku 2007 se k nim teď připojily). Dohromady čítá tahle tréninková skupina 32 hráček. Díky asistentům ale bylo možné připravit pestré tréninky, ve kterých byly hráčky maximálně vytíženy. Holky zaslouží pochvalu za dobrý přístup a vysoké nasazení, které jim vydrželo po celou dobu!

Příjemným zpestřením byla pro nejmenší i největší návštěva Jiřího Stručka, zastupitele Plzeňského kraje a předsedy vboru pro podporu cestovního ruchu, sportu a mládeže. Ten nás v Tachově navštívil. Nejmenší Sluníčka si užívala poslední společné chvíle na lezecké pavučině. Pan Struček s nimi promluvil a dozvěděl se spoustu jejich krásných zážitků. Starší žačky zastihl při kondičním tréninku a popřál jim hodně síly do dalších tréninkových aktivit a hodně štěstí do celé sezóny. Děkujeme!

Fotogalerie ze soustředění zde.

zastupitel, předseda výboru pro podporu cestovního ruchu, sportu a mládeže

2020-08-22 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň