Veselí se odhlásilo, los zůstává platný


Veselí se odhlásilo, los zůstává platný

Pouhé dva týdny zbývají do úvodního kola ročníku 2020/21 nejvyšší ženské soutěže - československé MOL ligy! Počítalo se s účastí 13 týmů, toto číslo se nakonec ale ještě změnilo. Před několika dny totiž oznámilo Veselí nad Moravou, tradiční účastník nejvyšší ligy, že z finančních důvodů se do nového ročníku nakonec nepřihlásí. Již hotové rozlosování tak mohlo mít nakonec ještě zcela jinou podobu. Proti ale byli představitelé a zástupci klubů, kteří v poměru 11:1 rozhodli o zachování půdovního losu.

„Klubům jsme dali možnost hlasovat ´per rollam´, zda soutěž vylosujeme znovu pro 12 účastníků, nebo ponecháme původní verzi. Ve čtvrtek po poledni jsme to definitivně uzavřeli. Poměr hlasů ve prospěch zachování vylosování byl jednoznačný 11:1, takže pro současný ročník 2020/2021 zůstává v platnosti původní vylosování s tím, že klub, který měl hrát s Veselím, bude mít volno," stojí na stránkách Českého svazu házené odůvodnění ředitele soutěže Petera Brunovského.

DHC Plzeň mělo již v původním losu hned 1. kolo volno, do hry nezasáhne poslední srpnový víkend ani pražská Slavia, která měla hrát právě s Veselím nad Moravou. Plzeň se měla s Veselím utkat ve 3. kole v prvním domácím zápase sezóny. Na domácí učinkování si tak musí hráčky i fanoušci počkat až na konec září, kdy do Plzně zavítá Slavia Praha.

2020-08-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň