Čekání skončilo, ženy se budou připravovat na MOL ligu!


Čekání skončilo, ženy se budou připravovat na MOL ligu!

Velkou úlevu a radost zároveň jsme mohli pocítit na začátku června. Exekutiva ČSH na svém jednání přijala zájem našeho klubu o účast v příští sezóně nejvyšší česko-slovenské soutěže - MOL lize. Jako devatý český tým tak odstartuje DHC Plzeň spolu se všemi českými celky, které nastupovaly v soutěži v této sezóně. K nim se přidají 4 slovenské týmy a nový ročník tak odstartuje se 13 účastníky.

Pandemie Covidu-19 zasáhla všechna odvětí včetně sportu, házené nevyjímaje. Český svaz házené se v březnu tohoto roku rozhodl zareagovat na bezpečností opatření státu ukončením a anulováním soutěžního ročníku 2019/2020. Pro naše ženy to znamenalo ukončení a zmaření skvěle rozehrané sezóny, ve které se v 1. lize žen dostaly před brány postupu. "Letošní sezóna se vyvíjela podle našich představ. Bohužel ji přibrzdila a poté ukončila pandemie a my, stejně jako všechny kluby, museli čekat, jak svaz rozhodne, hlavně co se týče postupujících a sestupujích týmů. Moc dobře víme, že to rozhodování nebylo jednoduché, jednalo se o naprosto nečekanou a nestandartní situaci, takže rozhodnutí svazu jsme museli respektovat," popsal pocity po anulování soutěže trenér našich žen Richard Řezáč.

Trenér Řezáč se k týmu připojil v druhé polovině soutěžního ročníku 2018/2019, kdy se snažil o udržení týmu v jeho premiérovém ročníku v nejvyšší československé soutěži. Po sestupu byl jeho cílem číslo jedna návrat zpět, ke kterému mělo DHC skvěle našlápnuto. Za celou sezónu ztratil tým pouze 3 body a jeho postupu se příliš nepochybovalo. "To čekání bylo dlouhé, samozřejmě jsme celou dobu doufali, že se celá věc vyřeší v náš prospěch. Byli jsme připraveni i na to, že v 1. lize zůstaneme. O to více jsem radši, že vše nakonec dopadlo pozitivně a svaz rozhodl o našem postupu."

Loňské představení v nejvyšší soutěži rozhodně nelze označit za propadák. Byť se klub nakonec v MOL lize neudržel, o svoji zachránu bojoval až do posledních zápasů a především na domácí palubovce zvládl překvapit i několik favoritů. Konkurenceschopnost bude podle Řezáče důležitá i v sezóně nadcházející: "Můžeme teď zapracovat na našich cílech a dlouhodobějším plánu. Svoji účastí se zavazujeme k tomu, že soutěž sportovně obohatíme a že se naše hráčky posunou zase o pár kroků vpřed. V týmu máme několik reprezentantek, které potřebují konfrontaci s nejlepšími hráčkami v MOL lize. Děvčata získala velkou motivaci do letní přípravy, za to jsem rád."

Byť se o tom nerozhodlo na hřišti, v Plzni se opět můžeme těšit na tu nejlepší ženskou házenou u nás. Znám je již i rozpis utkání, který nám, vzhledem k lichému počtu družstev v soutěži, přisoudil již v prvním kole volno. Ženy tak vstoupí do MOL ligy ve 2. kole v Písku, prvním domácím soupeřem bude pak Veselí nad Moravou. "Celou sezónu jsme bojovali o to, aby se nejvyšší soutěž do Plzně vrátila. I když to bylo nestandartní cestou, povedlo se to, za což děkuji vedle hráček také celému realizačnímu týmu a vedení klubu!"

2020-07-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň