Poslední turnaj sezóny Slávistický Mináček (2009) 21.6.2020

V neděli vyrazily hráčky 2009 na svůj poslední turnaj sezóny i věkové kategorie. Jako již tradičně kvalitně obsazeného turnaje se s námi účastnily týmy HC Háje, Sokol Vršovice, TJ Astra, Slávia VŠ Plzeň, Ivančice a pořadatel Slávia Praha.

Příliš jednoznačné zápasy jsme odehrály se soupeři z Vršovic a z Astry. Vyrovnanější zápasy jsme odehrály s Hájemi a Ivančicemi. V těchto zápasech jsme byly úspěšnějším týmem my.

Pěkný zápas jsme zahrály s pražskou Slávií. V první poločase jsme  sice vedly 4:2. Ale díky špatné koncovce a spostě technických chyb se nám výsledek nepodařilo udržet. Soupeřky srovnaly a ujaly se vedení. Ve strhujícím závěru jsme sice dotáhly soupeře na jediný gól, ale již jsme nestihly utkání otočit, nebo alespoň srovnat. Prohra o gól nas mrzela.

V posledním zápase jsme pomeřily síly s plzeňskou Slávií a byl to boj o druhou nebo třetí příčku. Jednalo se o známého soupeře, se kterým nemáme přiliš dobré skóre. Začaly jsme tedy soustředěnou obranou. To se nám vyplatilo. V poločase bylo ještě skóre 3:3 a soupeř ještě na začátku druhého poločasu vedl, ale my se nedaly. Róza dobrými přihrávkami Lůce zavelela k útoku a my se vrhly do otáčení nepříznivého výsledku. Branku pro soupeřky zavřela Denisa, a tak se nám povedlo zápas dovést do vítězného konce 8:4. Holky v tomto utkání odvedly nejpohlednější a bojovnou házenou. Zaslouženě si vybojovaly stříbrné medaile.

Celkové hodnocení

Výkon bych hodnotila tak trochu jako na houpačce. Bylo k vidění mnoho hezkých akcí, na druhou stranu spousta technických chyb a nepřesných zakončení.

Určitě na všech byl vědět pokrok od začátku sezóny. Cenu nejlepší brankářku turnaje si za svůj opravdu výborný výkon vychytala Denisa Hodlová. Nejlepší hráčkou týmu byla zvolena Elen Honalová.

Turnaj byl pro nás hezkou tečkou za kategorií minižaček. Příští sezónu se setkáme v mladších žačkách.