Starší žačky vezou stříbro z Kobylis (21. 6. 2020)

Nakonec s pomyslnou stříbrnou medailí na krku přijely starší žačky DHC Plzeň z turnaje v Kobylisích.

Počasí naštěstí umožnilo odehrát celý turnaj venku.

Prvním naším soupeřem bylo družstvo Mělníka (letos jsme se s nimi ještě nepotkaly). Od začátku jsme hrály zodpovědně a dařily se nám hlavně rychlé přechody. Vyhrály jsme zaslouženě 17:7.

Druhé utkání proti DHC Slavia Praha (ročník 2006) mělo vysokou úroveň a hrálo se v rychlém tempu. My jsme velmi dobře bránily. V útoku družstvo táhly hlavně Mája a Hofi, v brance dobře chytaly obě Nely. My jsme udělaly o trochu méně chyb a vyhrály 13:11.

Bohužel po krásném utkání následovalo utkání nepovedené, alespoň z naší strany.  Soupeřkám jako by se dařilo úplně všechno. My jsme se trápily a každá hračka udělala nějakou chybičku (ztracený míč, nepřesná střela...). Ani naše maximální snaha ve druhém poločase nepřinesla obrat v utkání. Prohrály jsme 11:13.

Čtvrté utkání proti pozdějšímu vítězi týmu Hájů bylo utkáním dvou rozdílných poločasů. V prvním byly lepší Háje, ve druhém my. Závěrečná remíza 12:12 je tedy spravedlivá (ještě v poslední minutě mohly oba týmy vyhrát i prohrát).

Páté utkání nás čekaly Vršovice. Těm jsme měly co vracet - naposledy jsme se s nimi střetly na Žákovské lize v Ostravě a prohrály jsme dobře rozehraný zápas. Nyní jsme se od začátku soustředily a šly si za vítězstvím. Přestože jsme si vybraly jednu slabší chvilku, rychle jsme se oklepaly a dotáhly zápas do vítězného konce 15:10.

Celkově z toho bylo druhé místo za vítězným Hájemi a třetí Kobylisami. Nejvíce tým táhly a svorně stejně branek daly Mája a Hofi. Občas se přidala i Čása. Velmi solidní výkony předvedly obě brankářky. Také křídla hrála aktivně (Evča, Marťa, Sára a Monča). Nejvíce času na pivotu odehrála Andy a přidala i několik branek z rychlých útoků. Solidní standard odehrála Eliška.

Baumruková 3, Bažantová E. 1, Bažantová M. 3, Čásová 10, Hofírková 16, Hoštická 2, Mancellari 8, Polanková 16, Růžičková 4, Zídková 5