Hráčky 2008 – 2009 opět v akci (13. 6 - 14. 6. 2020)


Hráčky 2008 – 2009 opět v akci (13. 6 - 14. 6. 2020)

Po tříměsíční přestávce, si hráčky opět zahrály sérii zápasů a to hned v sobotu i v neděli.

Sobota 13. 6. 2020 Lázně Kynžvart

Na první přátelský turnaj nás pozval tým z Kynžvartu, a to v době, kdy se měl odehrát tradiční turnaj Kynžvartský pohár.

My byly moc rádi za pozvání, a i když to byly zápasy bez výsledků, všechna zúčastněná družstva (plzeňská Slávie, Rokycany, DHC Plzeň, Kynžvart) si turnájek užila.

V prvních minutách utkání byla vidět trochu nervozita a technické chyby, ale minutu po minutě se výkon hráček zlepšoval. Bylo vidět nasazení i bojovnost a touha si vstřelit branku. Na všech byla vidět radost, že si opět mohly zahrát svoji milovanou házenou. S každým týmem jsme odehrály velmi kvalitní zápas a hráčky se mohly konečně pozdravit se svými kamarádkami z jiných týmů. Trenérům se zase ulevilo, když viděli své svěřenkyně, že házenou nezapomněly a navázaly na své předešlé výkony a pokračují ve zlepšování.

Turnaj se nesl opravdu ve velmi přátelském duchu a Kynžvartu děkujeme za pozvání.

Na tomto turnaji hrály:

Kačka a Bety Budkovy, Barča Hanzlíková, Štěpánka Jungová, Elen Nikodémová, Kačka Němečková, Sára Svatoňová, Aneta Špačková, Róza Červená, Lůca Rittichová, Bety Poskočilová, Gábi Růžičková, Anička Beráková a Elenka Honalová.

14. 6. 2020 HK Slavia VŠ Plzeň

V neděli následoval další přátelský turnaj a to na plzeňské Slávii VŠ, kde se odehrály dvě skupiny, a to pro mladší žačky a minižačky.

Na tamto turnaji mělo DHC Plzeň dva týmy. Za mladší žačky si nastoupily Vali Doubková, Kačka a Bety Budkovy, Barča Hanzlíková, Štěpánka Jungová, Elen Nikodémová, Aži Dostálová, Sára Svatoňová, Aneta Špačková, Róza Červená, Lůca Rittichová a Vendy Samcová.

Za minižačky Ellen Beránková, Anička Beráková, Kristý Cvačková, Róza Červená, Kačka Němečková, Denisa Hodlová, Bety Poskočilová, Gábi Růžičková, Vanesa Trejbalová, Viky Vávrová, Alex Hřebejková a Elenka Honalová.

I zde nás čekali velmi kvalitní soupeři.  Pozvání do obou kategorií kromě domácích Slávia VŠ Plzeň přijali Písek, Slávie Praha, Cheb a DHC Plzeň.

Mladší žačky pokračovaly v pěkné házené ze soboty. Dařily se rychlé přechody i kombinace. Na brankách se podílely všechny hráčky a dobře chytaly brankářky.

I minižačky si zahrály vyrovnané zápasy. Nejvíce se dařilo Róze a brankařkám Bety a Denise. Do hry se snažily zapojit i ostatní hráčky, ale jejich úspěšnost střelby nebyla tak vysoká. U některých chyběla větší snaha o individuální prosazování a chuť dát branku.

Podstatné bylo, že jsme se všichni mohli sejít a zahrát si házenou.

Příští víkend nás čekají poslední dva turnaje sezóny v Praze.

2020-06-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň