Kapitánka týmu Linda Galušková: "Anulaci nemůžeme brát dobře, připravila nás o postup"


Kapitánka týmu Linda Galušková: "Anulaci nemůžeme brát dobře, připravila nás o postup"

Napříč celým světem bohužel v současné chvíli není tématem nic jiného než pandemie Covidu-19. Rychlé rozšíření nového druhu koronaviru zasáhlo téměř bez vyjímky všechny sektory, sport nevyjímaje. Řada soutěží se kvůli nakáze a nařízení vlády pozastavila, popřípadě úplně zrušila. Český svaz házené k tomuto kroku přistoupil 27. 3. 2020, kdy anuloval krom nejvyšších lig všechny soutěže řízené ČSH. Pro družstvo našich žen to tak znamenalo zmaření cesty za postupem zpět do nejvyšší soutěže, ke kterému mělo DHC skvělě nakročeno.

"Sezóna z našeho pohledu probíhala velmi dobře, podle plánu. Myslím si, že fanoušci si s námi užili řadu hezkých zápasů," prozrazuje kapitánka týmu Linda Galušková. Vzápětí oceňuje nasazení všech svých spoluhráček. "Do zápasů jsme dávaly vše. Byla jsme moc ráda, že se nám výsledkově dařilo a že jsme dokázaly plnit pokyny našeho trenéra. Teď by se mnou pan trenér ale asi úplně nesouhlasil," dodává s úsměvem Linda.

Sama kapitánka našeho týmu nastřílela v lize 93 gólů a před ukončením soutěže jí patřilo dělené 4. místo mezi nejlepšími střelkyněmi tohoto ročníku. Bohužel, její góly, stejně jako všechny ostatní se nyní nepočítají. "Anulaci nebereme moc dobře, připravila nás o postup. Sama za sebe můžu říci, že je to již druhé rozhodnutí svazu, které mě zklamalo," lituje Linda Galušková, která ale stále ještě neztrácí naději v návrat do nejvyšší Česko-slovenské ligy. "Samozřejmně je tu pořád nějaká šance a všechny budeme doufat do poslední chvíle, že se na nás usměje štěstí. Teď je nejdůležitější, aby se situace vyřešila a uklidnila a my mohly v klidu a ve zdraví nastoupit do další sezóny!"

Na další sezónu, která, jak doufáme, začne bez problémů a bez prodlev, se netěší jen hráčky, ale určitě i vy, diváci a fanoušci. Právě Vám patří velké poděkování! "Všem fanoškům děkuji za jejich podporu a přízeň a doufám, že se v příští sezóně potkáme ve stejném, ne-li větším počtu. Ať už budeme hrát jakoukoliv soutěž. Děkujeme!"

2020-04-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň