1. liga starších dorostenek - Poruba 24 : 23 DHC Plzeň


1. liga starších dorostenek - Poruba 24 : 23 DHC Plzeň

První jarní poražky se "dočkaly" po ženách a mladších dorostenkách také dorostenky starší. Dva body nechaly v Porubě, kam zamířily v rámci 16. kola. Po poločase ještě naše hráčky vedly o 4 góly, ve druhém dějství už docházely síly a po dvou červených kartách také hráčky. Soupeř začal tahat za delší konec provazu a nakonec to byly právě domácí hráčky, které se radovaly z vítězství o jeden jediný gól. Prohra mrzí o to více, když se naše hráčky mohly osamostatnit na druhém místě tabulky. V souboji Olomouce se Slavií zvítezily Pražanky. Právě s Olomoucí se nadále dělíme o 2. místo, Olomouc je před námi díky lepšímu vzájemnému utkání, stále máme ale o jeden odehraný zápas méně. Na čtvrtém místě je Baník Most, s kterým hrajou dorostenky již tuto neděli na domácí palubovce!

Hodnocení utkání trenérem týmu Pavlem Toušem:
"Věděli jsme, že utkání s Porubou nebude vůbec jednoduché. To se nám také potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili dle představ, dobře jsme pracovali v obraně, včas jsme přistupovaly ke střelkyním domácího týmu a vše vzadu podpořila kvalitním výkonem mezi tyčemi Míša Malá. V přechodu do rychlého protiútoku jsme se vyvarovali ztrát, nedělali jsme technické chyby, nekazili přihrávky a i poměrně úspěšně využívali vytvořených šancí. Během prvního poločasu jsme si tak postupně vypracovali čtyřbrankový náskok. V předváděné hře jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase. Bohužel, to se ale nepodařilo. Zřejmě z nedostatku sil jsme začali dělat zbytečné chyby, v obraně zmizela z hráček aktivita a nasazení, kterým se prezentovaly v prvním dějství. Svojí nekázní a nedisciplinovaností jsme dovolili soupeři zápas zvrátit v jeho prospěch. V závěru jsme ještě vynaložili veškeré úsilí vzít si vedení zpět, ale už se nám to nepodařilo a zaslouženě jsme prohráli.
Musíme si tento zápas rozebrat a věřím, že se ponaučíme z chyb a v dalších zápasech se jim budeme vyvarovat."

Sestava: Šindelářová A., Malá M. - Bernhardová A. 5, Dubská J. 2, Krausová K., Voráčková H. 5/1, Drozdová L. 2/1, Tomanová N. 1, Lásková P. 4, Melicharová N. 2, Benešová L., Rittichová N. Toušová V. 2

2020-03-09 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň