Žákovská liga (4. kolo - 7. 3. 2020)


Žákovská liga (4. kolo - 7. 3. 2020)

Čtvrté kolo Žákovské ligy znamenalo pro DHC Plzeň poslední letošní moravský výlet - tentokrát do Zlína.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Strakonicím. Začátek nám příliš nevyšel a obě brankářky se v brance trápily. V útoku také chvilku trvalo, než jsme se trefili. Pak jsme ale postupně začaly dotahovat a o poločase vedly o gól. Ve druhé půlce už jsme měly mírně navrch a postupně odskočily. Také brankářkám už se ve druhé půli dařilo o hodně lépe. V útoku družstvo táhla Čása (7 branek). Vyhrály jsme 24 : 18.

Druhé utkání proti Písku bylo herně asi naše nejlepší utkání proti tomuto soupeři. Dlouho jsme drželi krok a favoita trápili. Až v poslední desetiminutovce jsme měli hluchou střeleckou chvilku a ani útočnicím se nedařilo proměňovat. Závěr patřil Písku, který nakonec zvítězil vysokým rozdílem 28 : 19.

Třetí utkání jsme nastoupili proti Havlíčkovu Brodu. Vůbec nám nevyšel vstup do utkání, hráli jsme velmi naivně, nechtělo se nám bránit a v útoku jsme ztráceli míče. Prohrávali jsme 4 : 6. Až po tajmu jsme se vzpamatovali a převzali otěže zápasu. Ještě do přestávky jsme odskočili na 15 : 8 a druhý poločas jsme si ohlídali. Pochvalu zaslouží Mája Polanková, která to již v prnvním poločase vzala na sebe, probudila družstvo z letargie a zavelela k obratu. Také oběma brankářkám se utkání vydařilo. Vyhráli jsme 23 : 14.

Poslední utkání proti Zlínu jsme sice herně chvilí držely krok, ale branky padaly převážně do naší sítě. Tohle utkání se nevydařilo brankářkám a bohužel ani spojky se nemohly trefit. Přestože obrana nebyla špatná, tak hosté byly mnohem produktivnější. Již o poločase vedli 10 : 4, celkově zvítězily 24 : 10.

Celkově:

Velmi dobrý turnaj odehrála Mája. S výjimkou posledního zápasu se dařilo Čáse a dobře hrála i Míša. Neztratily se ani mladší žačky Laura, Bříza a Majda.

Dvě výhry potěšily, ve dvou prohraných zápasech je potřeba sportovně uznat, že soupeřky byly lepší. Jak ukázaly zápasy s těžkými soupeři, máme na čem pracovat. Přestože obrana tentokrát poměrně fungovala, chyběl nám důraz a větší rychlost v jednotlivých činnostech v útoku (v zápasech se silnými soupeři nás limitovala zejména koncovka).

Hrály:

Bažantová E. 1, Březinová 3, Hofírková 4, Hýblová 4, Konderová 11, Perglová 8, Polanková 11, Růžičková 4, Růžková 5, VOpatová 8, Zdková 3, Čásová 14

Chytaly Zaplatílková a Langerová

2020-03-08 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň