Žákovská liga (4. kolo - 7. 3. 2020)

Čtvrté kolo Žákovské ligy znamenalo pro DHC Plzeň poslední letošní moravský výlet - tentokrát do Zlína.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Strakonicím. Začátek nám příliš nevyšel a obě brankářky se v brance trápily. V útoku také chvilku trvalo, než jsme se trefili. Pak jsme ale postupně začaly dotahovat a o poločase vedly o gól. Ve druhé půlce už jsme měly mírně navrch a postupně odskočily. Také brankářkám už se ve druhé půli dařilo o hodně lépe. V útoku družstvo táhla Čása (7 branek). Vyhrály jsme 24 : 18.

Druhé utkání proti Písku bylo herně asi naše nejlepší utkání proti tomuto soupeři. Dlouho jsme drželi krok a favoita trápili. Až v poslední desetiminutovce jsme měli hluchou střeleckou chvilku a ani útočnicím se nedařilo proměňovat. Závěr patřil Písku, který nakonec zvítězil vysokým rozdílem 28 : 19.

Třetí utkání jsme nastoupili proti Havlíčkovu Brodu. Vůbec nám nevyšel vstup do utkání, hráli jsme velmi naivně, nechtělo se nám bránit a v útoku jsme ztráceli míče. Prohrávali jsme 4 : 6. Až po tajmu jsme se vzpamatovali a převzali otěže zápasu. Ještě do přestávky jsme odskočili na 15 : 8 a druhý poločas jsme si ohlídali. Pochvalu zaslouží Mája Polanková, která to již v prnvním poločase vzala na sebe, probudila družstvo z letargie a zavelela k obratu. Také oběma brankářkám se utkání vydařilo. Vyhráli jsme 23 : 14.

Poslední utkání proti Zlínu jsme sice herně chvilí držely krok, ale branky padaly převážně do naší sítě. Tohle utkání se nevydařilo brankářkám a bohužel ani spojky se nemohly trefit. Přestože obrana nebyla špatná, tak hosté byly mnohem produktivnější. Již o poločase vedli 10 : 4, celkově zvítězily 24 : 10.

Celkově:

Velmi dobrý turnaj odehrála Mája. S výjimkou posledního zápasu se dařilo Čáse a dobře hrála i Míša. Neztratily se ani mladší žačky Laura, Bříza a Majda.

Dvě výhry potěšily, ve dvou prohraných zápasech je potřeba sportovně uznat, že soupeřky byly lepší. Jak ukázaly zápasy s těžkými soupeři, máme na čem pracovat. Přestože obrana tentokrát poměrně fungovala, chyběl nám důraz a větší rychlost v jednotlivých činnostech v útoku (v zápasech se silnými soupeři nás limitovala zejména koncovka).

Bažantová E. 1, Březinová 3, Hofírková 4, Hýblová 4, Konderová 11, Perglová 8, Polanková 11, Růžičková 4, Růžková 5, VOpatová 8, Zdková 3, Čásová 14