První vs poslední - ženy vyráží do Bohunic


První vs poslední - ženy vyráží do Bohunic

Zpět na vítěznou vlnu se, tedy doufejme, vrátily naše ženy poté, co si na domácím hřišti poradily s celkem Jindřichova Hradce. Nyní míří na jih Moravy, kde se střetnou v Brně s místním týmem - Bohunice. Ten se nachází se 7 body na jedenáctém, tedy posledním místě prvoligové tabulky. Nenechme se ale pohledem na tabulku zmást. Na domácím hřišti neprohrály Bohunice vyjma prvního střetnutí sezóny o více než 2 góly a body zde ztratily i týmy jako Ivančice či Kunovice, které se pohybují na předních příčkách.

"Jedeme do Brna-Bohunic a dá se očekávat houževnatý boj ze strany domácího celku, který bojuje o záchranu v soutěži. Budeme si muset dát pozor na vstup do zápasu a snažit se vyvarovat chyb z posledních dvou utkání," přiblížil své pocity trenér DHC Richard Řezáč. Hra, kterou se v posledních střetnutích plzeňské družstvo prezentovalo, je stále za potencionálem, čehož si je trenér dobře vědom. "V posledních zápasech nastaly vždy určité pasáže utkání, během kterých jsme začali dělat zbytečné chyby a soupěře tak sami vrátili do zápasu, v jednom případě ho i nechali rozhodnout o jeho vítězství. Musíme se tedy soustředit na naše cíle a odevzdat na hřišti maximum."

Do konce sezóny chybí odehrát posledních 7 střetnutí, po utkání v Bohunicích se hned 4 odehrají na domácím hřišti. Stále má plzeňské družstvo komfortní čtyřbodový náskok a utkání na své soupeře k dobru. Ztráta bodů by ale v tomto případadě rozhodně zamrzela a mohla by cestu za celkovým triumfem v 1. lize zkomplikovat. "Hráčky už si vyzkoušely, že otáčet zápasy není jednoduché a proto doufám, že k utkání v Bohunicích přistoupí s maximální zodpovědností," dodal před odjezdem do Brna trenér Řezáč.

2020-03-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň