1. liga žen - DHC Plzeň 25 : 23 Jindřichův Hradec (1.3.2020)

Zpátky ve starých kolejích. Alespoň nyní to platí pro naše ženy po zápase s Jindřichovým Hradcem. 15. kolo 1. ligy žen přivedlo na naši palubovku 8. celek soutěže, jenž ale na své palubovce obral plzeňské DHC o jeden bod. Včera mu to naštěstí domácí tým vrátil a v pěkném utkání hraném v parádní atmosféře zvítězilo DHC nad Jindřichovým Hradcem 25 : 23. Nadále tak vedeme první ligu, po zápase s Hradcem o 4 body a stále také máme oproti většině soupeřů o 1 odehraný zápas méně. Ženy se tak, doufáme, vrátily na pozitivní výsledkovou vlnu, kterou budou chtít natáhnout v Bohunicích proti týmu z opačného konce tabulky.

Hodnocení utkání trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Byli jsme v očekávání, zda se nám podaří vrátit se k naší hře. V úvodu utkání se nám to poměrně dařilo, bohužel vázla koncovka. Se soupeřem jsme se tedy přetahovali o vedení přibližně do 15 minuty. Poté jsme sérií gólů odskočili před koncem poločasu na vedení o 5 gólů a mohli jsme se uklidnit. Možná až moc, protože vstup do druhé půlky zápasu se nesl v duchu nepřesností a ztrát míče, soupeře jsme nechali se znovu přiblížit. Rozhodující náskok se ale dostavil ve druhé desetiminutovce druhého poločasu, vybojovali jsme si zpět výraznější sedmibrankové vedení. O to více nás mrzí závěr zápasu, kdy jsme opět dostali svými chybami soupeře do hry. Ten toho maximálně využil a o vítězství jsme se museli ještě porvat.
Momentálně se nacházíme ve stavu, kdy nejsme schopni podat vyrovnaný výkon po celou dobu utkání a sami se dostáváme pod tlak.Stále tak máme na čem pracovat a zdokonalovat se. Za dnešní vítězství vděčíme mimojiné Evě Mancellari, na kterou byl dnes mezi tyčemi spoleh a v určitých pasážích zápasu nás podržela, což je pro celý tým velmi důležité!"

Sestava: Mancellari E. (43% úspěšnost zákroků), Šlehoferová M. - Kepková P. 4, Šmrhová A. 3, Bušauerová T., Formanová H. 1, Drozdová L., Franzová D. 7, Galušková L. 4, Lásková P., Galušková D. 4/1, Ferencová P. 2, Slabá K.