Na naší palubovku přijede nevyzpytatelný Jindřichův Hradec


Na naší palubovku přijede nevyzpytatelný Jindřichův Hradec

Až do posledního utkání se mohly hráčky Jindřichova Hradce pyšnit statusem jediného týmu, který neodcházel ze hřiště po střetnutí s našimi ženami jako poražený. Říjnové utkání hrané na hřišti soupeře skončilo remízou 27 : 27. Na dlouhou dobu to byla poslední bodová ztráta plzeňského DHC, vítěznou šňůru přestřihly až Ivančice v posledním odehraném kole. 8 zápasů dlouhou sérii výher mohou naše hráčky do konce soutěže ještě vyrovnat. Právě 8 duelů nám totiž zbývá v soutěžním ročníku 2019/20 odehrát. První zkouškou bude domácí utkání s Jidřichovým Hradcem.

"Čeká nás Jindřichův Hradec, se kterým jsme na podzim ztratily bod," začal s předzápasovými postřehy trenér Plzně Richard Řezač. Ten se spolu se všemi hráčkami musel během tohoto týdne uchýlit k neobvyklé situaci - rozebírání důvodů porážky. Za celou sezónu bylo jediným neúspěchem osmifinálové střetnutí v Českém poháru žen, kdy jsme nestačili na domácím hřišti na interligový Písek, účastníka Final4 této soutěže. Až do zápasu s Ivančicemi.

"V tomto týdnu jsme měli poměrně dlouhý rozbor našeho vystoupení v Ivančicích a vysvětlili si příčiny neúspěchu. Doufám, že jsme si z toho něco odnesli a vyvarujeme se chyb, kterých bylo nespočet jak v útoku, tak i v defenzivě." Vzít si poučení z chyb a hodit výsledek za hlavu. To je tedy hlavní úkol před nedělním zápasem na domácím hřišti. Jindřichův Hradec uhájil na své palubovce proti DHC bod, v posledním zápase porazil Vršovice o 5 branek.

"Jindřichův Hradec se opírá o zkušenou Annu Dolejšovou. Bude záležet, jak se popasujeme s ostatníma hráčkama, které se snaží vytvořit pro ní co nejlepší šance. Výsledky Jindřichova Hradce jsou velmi nevyrovnané, nelze tak předvídat, jak se bude utkání u nás vyvíjet," nechce nic dopředu slibovat Richard Řezáč. V jednom má ale jasno: "My se budeme chtít odvděčit fanouškům a divákům za jejich skvělou podporu v Ivančicích diametrálně odlišným výkonem. Doufám, že budeme diktovat tempo hry a s koncem zápasu zahájíme novou vítěznou šňůru."

2020-02-28 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň