1. liga žen - HK Ivančice 29 : 23 DHC Plzeň (23.2.2020)

Každá série musí jednou skončit a k tomu přesně došlo včera na jihu Moravy. Šlágr kola a jeden z nejdůležitějších zápasů celé 1. ligy žen skončil poprvé po 12 zápasech v náš neprospěch. Hráčky domácího týmu si vybudovaly do poločasu vedení 17:14. Stejným výsledkem vedlo plzeňské DHC proti stejnému soupeři na podzim během prvního vzájemného střetnutí. A stejně jako v prvním případě, i včera se domácí radovali také z celkové výhry. Po vítězství 29:23 stáhly ivančické házenkářky náskok našeho celku na 3 body, naše ženy mají ale stále jedno utkání k dobru. Na vrcholu tabulky je tedy v nejbližší době nikdo střídat nebude, první porážka v sezóně ale byla velkým varováním do zbytku sezóny.

Hodnocení utkání trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Těžko se na tomto utkání hledají pozitiva. Začnu tedy u fanoušků, kteří si zaslouží pochvalu a velké poděkování za podporu, které se nám z jejich strany po celých 60 minut dostávalo. My jsme jim to bohužel ale na hřišti naší hrou příliš nevrátili. Z naší strany to byl asi nejhorší zápas letošní sezóny. Do 20. minuty jsme se soupeřem zdatně drželi krok a přetahovali se o vedení. Třetí desetimutovka prvního poločasu ale jasně naznačila, že lehké to rozhodně nebude a že budeme muset v druhé části hodně zabrat, pokud jsme chtěli být úspěšní.To se ale nestalo, zlepšená hra se bohužel nedostavila a body tak zůstaly v Ivančicích.
Velký problém jsme měli v obranné fázi, nezadařilo se ani našim brankářkám. V prvním poločase jsme tento handicap dokázali vyrovnat hrou v útoku, která nás držela v zápase. Po poločasové přestávce ale začalo i procento úspěšné střelby klesat a do utkání už jsme se nedokázali vrátit. Snažili jsme se změnit obranný i útočný systém hry, vliv na změnu výsledku to ale nemělo. V žádném případě nelze děvčatům upřít bojovnost, ta ale musí být podpořena standartním herním výkonem, jinak to nejde. Z prohry se nezhroutíme, ze zápasu naopak načerpáme motivaci do další práce, která nás ještě čeká. V týdnu si vše rozebereme na videoporadě, abychom se v dalších zápasech vyvarovali zbytečných chyb."

Sestava: Mancellari, Šlehoferová - Kepková, Šmrhová 2, Bušauerová 1, Kantnerová, Formanová 1, Drozdová L., Franzová 3, Galušková L. 10, Lásková 2, Galušková D. 2, Ferencová 2, Slabá