Únorový turnaj starších žaček (23. 2. 2020)

V neděli 23. 2. 2020 se sešly v hale 31. ZŠ starší žačky z HK Slavia VŠ Plzeň, HC Plzeň a zavítaly k nám i soupeřky z Mostu. DHC Plzeň postavilo do turnaje dva vyrovnané týmy.

DHC Plzeň červená

V prvním zápase začal tým červených o něco hůře a v první půli převážně dotahoval náskok soupeřek. Ke konci ale díky několika rychlým protiútokům odskočil a mírně vedl. Ve druhé půli byly hráčky z tohoto týmu stále velmi aktivní v postupném útoku, ale vůbec se jim nechtělo běhat dopředu ani dozadu. A tak se v útoku tým na gól na dřel, v zápětí se mu pak nechtělo vracet a často dostal lacinou branku. A tak nakonec se z výhry mohly radovat soupeřky - DHC Plzeň černá - DHC Plzeň červená  29 : 27.

Druhé utkání proti Mostu bylo o dost lepší. Velmi dobře hrály Hofi a Čása a dařilo se nám i v obraně. Vyhráli jsme 24 : 18.

Třetí utkání proti HC Plzeň bylo naprostý propadák. Obrana nefungovala, neměla jediný zblokovaný míč a brankářkám se taky nedařilo. Po hrozivé poločasové prohře 6 : 12, jsme se sice ve druhém poločase mírně zlepšili v obraně, ale celkově to nestačilo. Sice jsme se dostávali do šancí, ale bohužel jsme ne příliš úspěšně proměňovali. V ospalém zápase jsme prohráli 17 : 20.

Poslední utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme odehráli možná náš nejlepší zápas na turnaji. I když jsme o čtyři prohrávali, dokázali jsme se do zápasu dostat zpět. A přestože jsme bojovaly, v rozhodující chvíli nás zradila koncovka. V proměňování úspěšnější soupeřky, a tak vyhrály 18 : 16.

Vzhledem k vyrovnanosti turnaje (družstvo červených sice porazilo Most, ale prohrálo s HC Plzeň) z toho bylo nakonec až poslední 5. místo.

Celkově:

Chyběla bojovnost a i více kolektivní hra. Jednotlivci se chvílemi snažili, ale hra příliš týmově nevypadala. Svůj standard si odvedla Hofi, dobře hrála i Andy. V prvních dvou zápasech zahrála velmi dobře i Čása, ale ve druhých dvou utkáních její větší aktivita chyběla. Z mladších žaček podala výborný výkon Koši. V brance se více dařilo Komárovi.

Baumruková 5, Burjasová 1, Hofírková 23, Košková 9, Mancellari 3, Palečková 3, Radová 2, Šerá 4, Wandlová 4, Zídková 11, Čásová 19.

Chytaly Nyklesová a Vaníková.

DHC Plzeň černá

Ve vyrovnaném utkání to byl nakonec černý tým, který více běhal a na konci se radoval ze zaslouženého vítězství 29 : 27.

Druhé utkání proti HC Plzeň jsme měli trochu pomalejší začátek. V 10. minutě už jsme ale odskočili na 8 : 3, a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Trochu mohou mrzet výpadky v obraně, ale s celkovým skóre panovala určitě spokojenost. Černý tým vyhrál 27 : 10.

Třetí utkání proti Baníku Most bylo ve znamení rychlých útoků na obou stranách. Oba týmy hrály aktivně a snažily se útočit do nepostavené obrany. Dobře hrála Mája, dařilo se Ádě i Míše. U nás se dařilo oběma brankářkám, a tak jsme zvítězily 22 : 13.

K poslednímu utkání jsme nastoupily proti VŠ Plzeň. Utkání rozhodovalo o vítězi turnaje. Slávie měla do té doby jen jeden ztracený bod, černý tým ještě nepohrál. Od začátku to bylo utkání s nábojem a bojovalo se o každý míč. První poločas byl velmi vyrovnaný a my jsme si vypracovali malý náskok (6 : 4). Zásluhu na tom měla především výborně chytající Bára Kaucká (12 zákroků ze 16ti střel!). Na začátku druhého poločasu přetahovaná pokračovala (10 : 9 pro nás). Pak ale zavřela branku Nelča Langerová a kromě pěkných zákroků přidala i tři asistence. Odskočili jsme na 18 : 9 a o vítězi bylo rozhodnuto. V poslední pětiminutovce se Slávie o trochu zlepšila a zkorigovala konečný výsledek na 20 : 11. Jednoznačným tahounem v zápase byla Mája, bojovností jí velmi pomohly Bříza a Zuny.

Celkově:

Tento tým na turnaji zvítězil. Hrál kolektivně a obě brankářky tým podržely. Nejaktivnější hráčkou na hřišti byla Mája, nejvíce branek dala Viky, ale snažili se opravdu všichni.

Bažantová E. 8, Březinová 4, Hýblová 6, Konderová 12, Krejčíková 5, Loskotová 2, Perglová 21, Podlenová 4, Polanková 16, Růžičková 10, Šollarová 10, Štorcová 1

Chytaly Kaucká a Langerová (obě 50 %!)

Zvláštní poděkování za tento turnaj patří brankářkám, které odchytaly nejen všechna naše utkání, ale i utkání Mostu a HC Plzeň!!!