Únorový turnaj starších žaček (23. 2. 2020)


Únorový turnaj starších žaček (23. 2. 2020)

V neděli 23. 2. 2020 se sešly v hale 31. ZŠ starší žačky z HK Slavia VŠ Plzeň, HC Plzeň a zavítaly k nám i soupeřky z Mostu. DHC Plzeň postavilo do turnaje dva vyrovnané týmy.

DHC Plzeň červená

V prvním zápase začal tým červených o něco hůře a v první půli převážně dotahoval náskok soupeřek. Ke konci ale díky několika rychlým protiútokům odskočil a mírně vedl. Ve druhé půli byly hráčky z tohoto týmu stále velmi aktivní v postupném útoku, ale vůbec se jim nechtělo běhat dopředu ani dozadu. A tak se v útoku tým na gól na dřel, v zápětí se mu pak nechtělo vracet a často dostal lacinou branku. A tak nakonec se z výhry mohly radovat soupeřky - DHC Plzeň černá - DHC Plzeň červená  29 : 27.

Druhé utkání proti Mostu bylo o dost lepší. Velmi dobře hrály Hofi a Čása a dařilo se nám i v obraně. Vyhráli jsme 24 : 18.

Třetí utkání proti HC Plzeň bylo naprostý propadák. Obrana nefungovala, neměla jediný zblokovaný míč a brankářkám se taky nedařilo. Po hrozivé poločasové prohře 6 : 12, jsme se sice ve druhém poločase mírně zlepšili v obraně, ale celkově to nestačilo. Sice jsme se dostávali do šancí, ale bohužel jsme ne příliš úspěšně proměňovali. V ospalém zápase jsme prohráli 17 : 20.

Poslední utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme odehráli možná náš nejlepší zápas na turnaji. I když jsme o čtyři prohrávali, dokázali jsme se do zápasu dostat zpět. A přestože jsme bojovaly, v rozhodující chvíli nás zradila koncovka. V proměňování úspěšnější soupeřky, a tak vyhrály 18 : 16.

Vzhledem k vyrovnanosti turnaje (družstvo červených sice porazilo Most, ale prohrálo s HC Plzeň) z toho bylo nakonec až poslední 5. místo.

Celkově:

Chyběla bojovnost a i více kolektivní hra. Jednotlivci se chvílemi snažili, ale hra příliš týmově nevypadala. Svůj standard si odvedla Hofi, dobře hrála i Andy. V prvních dvou zápasech zahrála velmi dobře i Čása, ale ve druhých dvou utkáních její větší aktivita chyběla. Z mladších žaček podala výborný výkon Koši. V brance se více dařilo Komárovi.

Hrály:

Baumruková 5, Burjasová 1, Hofírková 23, Košková 9, Mancellari 3, Palečková 3, Radová 2, Šerá 4, Wandlová 4, Zídková 11, Čásová 19.

Chytaly Nyklesová a Vaníková.

DHC Plzeň černá

Ve vyrovnaném utkání to byl nakonec černý tým, který více běhal a na konci se radoval ze zaslouženého vítězství 29 : 27.

Druhé utkání proti HC Plzeň jsme měli trochu pomalejší začátek. V 10. minutě už jsme ale odskočili na 8 : 3, a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Trochu mohou mrzet výpadky v obraně, ale s celkovým skóre panovala určitě spokojenost. Černý tým vyhrál 27 : 10.

Třetí utkání proti Baníku Most bylo ve znamení rychlých útoků na obou stranách. Oba týmy hrály aktivně a snažily se útočit do nepostavené obrany. Dobře hrála Mája, dařilo se Ádě i Míše. U nás se dařilo oběma brankářkám, a tak jsme zvítězily 22 : 13.

K poslednímu utkání jsme nastoupily proti VŠ Plzeň. Utkání rozhodovalo o vítězi turnaje. Slávie měla do té doby jen jeden ztracený bod, černý tým ještě nepohrál. Od začátku to bylo utkání s nábojem a bojovalo se o každý míč. První poločas byl velmi vyrovnaný a my jsme si vypracovali malý náskok (6 : 4). Zásluhu na tom měla především výborně chytající Bára Kaucká (12 zákroků ze 16ti střel!). Na začátku druhého poločasu přetahovaná pokračovala (10 : 9 pro nás). Pak ale zavřela branku Nelča Langerová a kromě pěkných zákroků přidala i tři asistence. Odskočili jsme na 18 : 9 a o vítězi bylo rozhodnuto. V poslední pětiminutovce se Slávie o trochu zlepšila a zkorigovala konečný výsledek na 20 : 11. Jednoznačným tahounem v zápase byla Mája, bojovností jí velmi pomohly Bříza a Zuny.

Celkově:

Tento tým na turnaji zvítězil. Hrál kolektivně a obě brankářky tým podržely. Nejaktivnější hráčkou na hřišti byla Mája, nejvíce branek dala Viky, ale snažili se opravdu všichni.

Hrály:

Bažantová E. 8, Březinová 4, Hýblová 6, Konderová 12, Krejčíková 5, Loskotová 2, Perglová 21, Podlenová 4, Polanková 16, Růžičková 10, Šollarová 10, Štorcová 1

Chytaly Kaucká a Langerová (obě 50 %!)

Zvláštní poděkování za tento turnaj patří brankářkám, které odchytaly nejen všechna naše utkání, ale i utkání Mostu a HC Plzeň!!!

2020-02-23 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň