Šlágr kola a utkání, které může hodně napovědět


Šlágr kola a utkání, které může hodně napovědět

Ženy po pauze, kterou jim pro minulý víkend přichystal los soutěže, míří do Ivančic. Bez jakýchkoliv debat bude toto utkání šlágrem 14. kola. Lídr prvoligové tabuky totiž přijede na palubovku druhého celku soutěže. Na domácím hřišti zvítězily hráčky plzeňského DHC 27 : 24, vítězství se nerodilo lehce a to to složitější to může být na půdě soupeře. Doma soupeř prohrál jedno jediné utkání, navíc hned v úvodu soutěže.

V táboře DHC navíc opět hlavní prim hrají zdravotní komplikace. Do utkání určitě nezasáhne střelkyně Petra Drozdová, otazník zůstává i nad jistotou mezi třemi tyčemi, Karin Řezáčovou. "Utkání v Ivančicích bude náročné, body se tam sbírají těžko. V minulém zápase jsme navíc přišli o jednu ze spojek, Petru Drozdovou, která si přivodila komplikovanější zranění kolene, jehož léčba si vyžádá delší dobu. Proto musíme být připraveni na různé varianty v útočné hře. Otazník visí i nad brankářkou Karin Řezáčovou, která si obnovila zranění a její start je tím pádem také ohrožen," přiblížil situaci v týmu jeho trenér, Richard Řezáč.

Práce před utkáním bylo tím pádem více než dost. Na nic jiného než na zisk dalších dvou bodů ale hráčky ani realizační tým nemyslí. Ve hře je udržení neporazitelnosti v soutěži i případný odskok na 7 bodů + utkání k dobru. Tedy, naprosto luxusní a teoreticky těžko dostižitelný trhák v cestě za postupem. Jednoduché to ale rozhodně nebude. "Ivančice se prezentují poměrně dynamickou házenou a to by nám mohlo vyhovovat. Když se nám podaří dostat do tempa, budeme schopni si vytvořit dost střeleckých příležitostí. Pak záleží už jen na zakončení. Stále se držíme našeho plánu a jdeme zápas od zápasu s jasnými cíly. Nemůžeme se ohlížet za nás, na to, jak vypadá tabulka. Jediná věc, která nás musí zajímat, je náš výkon," připomněl jasně trenér Řezáč.

Utkání v Ivančicích začíná v neděli v 15:30!

2020-02-20 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň