Minikemp mladších a starších žaček (15. 2. 2020)


Minikemp mladších a starších žaček (15. 2. 2020)

První letošní minikempy proběhly 15. 2. v hale 31. ZŠ Plzeň.

Mladší žačky

Zúčastnilo se celkem 38 hráček (1 hráčka z VŠ Plzeň, 7 hráček z Rokycan, 1 hráčka z HC Háje Praha, 29. hráček z DHC Plzeň).

Nejprve se hráčky rozcvičily pomocí průpravných her, pak si vyzkoušely ve dvojicích práci z vlastním tělem. Následovalo rozhodovací cvičení na rychlý útok, a pak stanoviště. Na prvním stanovišti se věnovaly s Věrou Jodranovou a Milanem Janků střelbě z křídla. Druhé stanoviště bylo zaměřeno na obranu a hráčky pracovaly pod vedením Davida Šmrhy a Romana Krejčíka. Na třetím stanovišti hráčky nabíhaly a střílely z prostor spojek pod vedením Jarky Šmrhové a Lenky Stulíkové.

Závěrečná část patřila tradiční tréninkové hře (tentokrát zaměřené na osobní obranu a shot-out). Druhá skupina hráček pracovala v tělocvičně na zlepšení techniky hodu a skoku. Obě skupiny se samozřejmě prostřídaly.

Hvězdami minimepu byly Gabča z Rokycan, Anička z Prahy a Verča a Bára z Plzně.

Starší žačky

Minikemp starších žaček výrazně poznamenala chřipková epidemie a zúčastnilo se pouze 10 hráček (9 z DHC Plzeň a 1 z Tachova).

Rozcvičení bylo opět formou her. Po běžecké hře následovala zpevňovací cvičení s rozlišováky, a pak zábavné hry s obručemi. Také starší žačky měly cvičení zaměřené na rychlý útok.

Střelecká stanoviště byla tentokrát kondičně zaměřená. Na závěre následovala tréninková hra a střelecká soutěž.

Hvězdami kempu byly Mája, Nelča a Verča z Plzně.

2020-02-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň